بخش‌های جدیدی از مسجدالحرام بهره‌برداری شد

بخش‌های جدیدی از مسجدالحرام بهره‌برداری شد

باشگاه خبرنگاران/ رییس کل امور حرمین شریفین از بهره برداری از فضاهای جدید در طرح توسعه مسجدالحرام و افتتاح طبقات همکف و اول و میان طبقه به طور کامل خبر داد.

شیخ عبدالرحمن بن عبدالعزیز السدیس به عکاظ گفت: طبقات همکف و اول و میان طبقات به میزان ۱۰۰ درصد آماده و به روی حجاج باز شده است.

السدیس افزود: مجموع کل فضاهای اضافه شده به مسجدالحرام در خلال موسم حج امسال، ۱۶۷ هزار و ۷۸۴ متر مربع است که در چارچوب طرح ملک عبدالله برای توسعه حرم قرار دارد و مساحت صحنهای اطراف که در موسم حج امسال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد، هم به ۱۱۸ هزار و ۷۹۰ متر مربع می‌رسد.

وی اظهار داشت: از مهمترین طرح‌های اجرایی در مسجدالحرام که در موسم حج امسال از آن بهره برداری می‌شود، طرح توسعه مسجدالحرام و صحنهای شمالی و طرح افزایش ظرفیت صحن طواف است.

السدیس درباره طرح افزایش ظرفیت صحن طواف گفت: از مرحله نخست «صفا- فتح» بهره برداری خواهد شد به طوری که از صحن زیرزمین، طبقه همکف، اول و بام و در مرحله دوم «فتح-عمره» از طبقه صحن زیرزمین و طبقه همکف و بام بهره برداری خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین از مطاف موقت در طبقات اول و دوم آن در فضایی به مساحت پنج هزار و ۷۴۸ متر مربع است، بهره برداری خواهد شد تا تعداد طواف کنندگان به هفت هزار نفر در هر ساعت برسد و فضا برای حدود ۹ هزار زائر فراهم شود.

السدیس افزود: همچنین از پل صحن شرقی موازی دیوارهای کاخ الصفا (از کاخ‌های شاه عربستان که چسبیده به مسجدالحرام است) بهره داری می‌شود که از ابتدای سمت شرقی (میدان نقل جمعی) مسعی، طبقه اول از سمت صفا و در سمت جنوبی در طبقه اول بالای باب حنین و با پلهای برقی اجیاد و پل اجیاد در صحن جنوبی متصل است.

السدیس همچنین از آماده شدن بیش از ۱۰ هزار سرویس بهداشتی در صحنهای اطراف مسجدالحرام و هزاران وضوخانه خبر داد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بخش‌های جدیدی از مسجدالحرام بهره‌برداری شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X