صلیب سرخ هشدار داد: حلب در آستانه بحران بشردوستانه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در دمشق، «والتر گروس» رییس دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در شهر حلب گفت: «هر کجا که باشید صدای انفجار خمپاره، توپ و پرواز هواپیما را بر فراز سر خود می شنوید. هیچ محله ای از شهر باقی نمانده که به آن حمله نشده باشد. مردم با مرارت تمام زندگی خود را ادامه می دهند. در این جا همه در هراس جان خود هستند و هیچ کس نمی داند چه خواهد شد.»

در بحبوبه نبردهای روزافزون در طول هفته  گذشته، بیمارستان قدس در شرق حلب در عرض یک شب به کلی ویران شد و در نتیجه چندین نفر کشته و تعداد بسیار بیشتری از مراقبت های درمانی که می توانست جان آن ها را نجات دهد محروم شدند.

در همین رابطه «ماریان گاسر» ریاست نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در سوریه گفت: «حمله اخیر به بیمارستان قدس، که با حمایت و پشتیبانیِ کمیته بین المللی صلیب سرخ اداره می شد، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست. با این حال متأسفانه این اولین باری نیست که خدمات درمانی نجات بخش مورد حمله قرار می گیرند. ما از تمامی طرف های درگیر می خواهیم تا غیرنظامیان را از حملات خود مصون نگه دارند. به بیمارستان ها حمله نکنید، از تسلیحاتی که خسارات گسترده به بار می آورند استفاده نکنید، در غیر این صورت، حلب در ورطه یک بحران بشردوستانه خواهد افتاد.»

حلب دومین شهر بزرگ سوریه و یکی از شهرهایی است که بیش ترین آسیب را در طول درگیریِ ۵ سالِ گذشته دیده است. بخش های بزرگی از شهر تخریب شده، و زیرساخت های آن به شدت آسیب دیده اند، که در نتیجه آن غیرنظامیان ماه ها است بدون آب و برق به سر می برند. خشونت های فزاینده، میلیون ها نفر را که بسیاری از آن ها آوارگانی هستند که در نزدیکی خطوط مقدم زندگی می کنند، در معرض خطر جدی قرار داده و امکان دریافت کمک های ضروری را از آن ها گرفته است.

کمیته بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر سوریه با تأمین دارو، تجهیزات و آب پاک، از بیش تر تأسیسات درمانیِ حلب در دو سوی خط مقدم حمایت کرده اند. با افزایش شدت درگیری ها، پشتیبانی مستمر از سرپناه های آوارگان، آشپزخانه های عمومی و زیرساخت های آبی می تواند با وقفه مواجه شود.

به تازگی کمیته بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر سوریه توانستند ذخایر اضطراری غذا و دارو را در دو سوی شهر مستقر کنند. با این حال، افزایش اخیر درگیری به این معناست که این ذخایر را، که انتظار می رود به زودی به اتمام رسند، نتوان دوباره جایگزین کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صلیب سرخ هشدار داد: حلب در آستانه بحران بشردوستانه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X