شما شبیه ماشین‌تان هستید!

شما شبیه ماشین‌تان هستید!

پرشین خودرو/ محققان دانشگاه وین از این مطالعه ایده گرفته و در تحقیقات خود نشان دادند که صورت افراد شباهت زیادی با بخش جلو خودرو آنها دارد.
پژوهش صورت گرفته توسط محققان اتریشی نشان می‌دهد، ارتباط معناداری بین چهره فرد با ظاهر خودرو شخصی وی وجود دارد.
برخی پژوهش‌ها عنوان می‌کنند که صاحبان سگ‌ در موارد زیادی، شباهت زیادی به حیوان خود دارند و غریبه‌ها می‌توانند با مقایسه چشمان فرد و حیوان، با دقت 80 درصد این مسأله را تشخیص دهند.
«ساداهیکو ناکاجیما» از محققان دانشگاه گاکوئین ژاپن این مسئله را با انجام یک آزمایش ثابت کرد؛ وی تصاویری از چهره سگ‌ها و صاحبان آنها تهیه کرد و این تصاویر در دو مرحله آزمون به 502 دانشجو نشان داده شدند.
مرحله اول شامل 20 جفت تصویر بود که نیمی از آنها به تصویر کامل چهره صاحب اصلی سگ و حیوان و نیم دیگر به تصویر کامل چهره یک فرد غریبه و سگ تعلق داشت.
در مرحله دوم تنها بخشی از تصویر صاحب حیوان با حذف ویژگی‌هایی مانند دهان یا چشم‌ها به داوطلبان نشان داده و از آنها خواسته شد که صاحب اصلی حیوان را شناسایی کنند.
در شرایطی که داوطلبان تصویر چهره کامل را مشاهده می کردند، با دقت 80 درصدی می توانستند صاحب حیوان را شناسایی کنند و این مسأله در حالت دوم – نمایش برخی ویژگی‌های چهره – 73 درصد بود.
محققان دانشگاه وین از این مطالعه ایده گرفته و در تحقیقات خود نشان دادند که صورت افراد شباهت زیادی با بخش جلو خودرو آنها دارد.
به گزارش ایسنا، در این مطالعه 30 عکس سیاه و سفید از صاحبان خودرو و بخش جلو خودرو تهیه شد؛ یکی از پیش‌شرط‌های این مطالعه این نکته بود که خود فرد خودرو را خریداری کرده و آن را هدیه نگرفته باشد.
سپس تصاویر صاحبان اصلی خودرو با تصاویر افراد دیگر که مالک خودرو نبودند، به 169 داوطلب نشان داده شد و از آنها خواسته شد که میزان شباهت خودرو به فرد را در مقیاس یک تا شش (بیشترین تا کمترین شباهت) مشخص کنند؛ در اکثر موارد داوطلبان با تشخیص درست صاحب خودرو، نمره یک را برای وی در نظر گرفتند.
در مرحله بعد به جای بخش جلوی خودرو، قسمت پشت خودرو انتخاب شد که میزان پاسخ‌های صحیح بطور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت که این مسئله نشان می‌دهد، ظاهر خودرو شباهت زیادی با چهره صاحب خودرو دارد.
این بدان معناست که اکثر افراد خودرویی را خریداری می‌کنند که (از لحاظ ظاهری) شبیه خود آنهاست.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شما شبیه ماشین‌تان هستید!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X