20 درصد اعتبارات چهارمحال وبختياري به كمك هاي فني واعتباري اختصاص مي يابد

به گزارش ايرنا، قاسم سليماني دشتكي، عصر يكشنبه، در شوراي گفت وگوي دولت و بخش خصوصي استان اظهار داشت: تخصيص اين ميزان اعتبار، به منظور حمايت از واحدهاي توليدي و سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف با هدف افزايش اشتغال، كاهش نرخ بيكاري و رونق اقتصادي صورت مي گيرد.
وي تأكيد كرد: در راستا تحقق شعار سال، برنامه هاي يك و پنج ساله از سوي دستگاه هاي اجرايي استان در زمينه اقتصاد مقاومتي طراحي شده است.
سليماني دشتكي راه اندازي واحدهاي تعطيل، تكميل فعاليت واحدهاي نيمه فعال و بهره برداري از طرح هاي داراي 60 درصد پيشرفت فيزيكي و بالاتر را از مهمترين اولويت هاي استان در سال جاري برشمرد.
وي تصريح كرد: به همين منظور، شنبه هر هفته، مشكلات مربوط به واحدهاي توليدي استان در نشست ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي و ستاد تسهيل رفع موانع توليد بررسي و راهكارهاي لازم براي رفع آن ارائه مي شود.
استاندار چهارمحال و بختياري بيان داشت: طبق توافق مديريت استان با بنياد مستضفعان انقلاب اسلامي، بانك صادرات و بانك سينا، به طرح هاي داراي توجيه علمي و اقتصادي، يارانه تسهيلات بانكي پرداخت مي شود.
وي اضافه كرد: مسوولان دستگاه هاي متولي در حوزه توليد، اقتصاد و سرمايه گذاري، بايد توان سرمايه گذاران در بخش هاي مختلف را بسنجند و با تشويق توليد كنندگان و سرمايه گذاران در حوزه هاي مختلف، زمينه سرمايه گذاري در استان را فراهم كنند.
رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي چهارمحال و بختياري نيز در اين نشست گفت: رفع برخي مشكلات مربوط به امور مالياتي در سطح ملي، مي تواند در حمايت از توليد كنندگان مؤثر باشد.
سيدمحمدرضا سيدنبوي اظهار كرد: كاهش ماليات و همكاري با توليد كنندگان، ارتقاي شاخص هاي توسعه اي كشور را به دنبال دارد.
وي ادامه داد: مسوولان امور مالياتي در سطح ملي، مي توانند با اصلاح قوانين مالياتي، زمينه را براي رونق توليد فراهم كنند.
رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختياري نيز در اين نشست گفت: براي تكميل و بهره برداري از 50 طرح داراي پيشرفت فيزيكي 60 درصد و بالا در استان، چهار هزار و 200 ميليارد ريال تسهيلات بانكي پرداخت مي شود.
سيدنعيم امامي بيان كرد: اين تسهيلات با نرخ 20 درصد بوده كه از اين ميزان، پنج درصد را دولت به عنوان يارانه پرداخت مي كند.
وي يادآور شد: با تكميل و راه اندازي 50 طرح نيمه تمام در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان، زمينه اشتغال افزون بر دو هزار نفر فراهم مي شود.
به گزارش ايرنا، شوراي گفت و گوي دولت و بخش خصوصي با روي كار آمدن دولت يازدهم تشكيل و فعال شده است.
7362/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «20 درصد اعتبارات چهارمحال وبختياري به كمك هاي فني واعتباري اختصاص مي يابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات