20 درصد اعتبارات چهارمحال وبختياري به كمك هاي فني واعتباري اختصاص مي يابد

به گزارش ايرنا، قاسم سليماني دشتكي، عصر يكشنبه، در شوراي گفت وگوي دولت و بخش خصوصي استان اظهار داشت: تخصيص اين ميزان اعتبار، به منظور حمايت از واحدهاي توليدي و سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف با هدف افزايش اشتغال، كاهش نرخ بيكاري و رونق اقتصادي صورت مي گيرد.
وي تأكيد كرد: در راستا تحقق شعار سال، برنامه هاي يك و پنج ساله از سوي دستگاه هاي اجرايي استان در زمينه اقتصاد مقاومتي طراحي شده است.
سليماني دشتكي راه اندازي واحدهاي تعطيل، تكميل فعاليت واحدهاي نيمه فعال و بهره برداري از طرح هاي داراي 60 درصد پيشرفت فيزيكي و بالاتر را از مهمترين اولويت هاي استان در سال جاري برشمرد.
وي تصريح كرد: به همين منظور، شنبه هر هفته، مشكلات مربوط به واحدهاي توليدي استان در نشست ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي و ستاد تسهيل رفع موانع توليد بررسي و راهكارهاي لازم براي رفع آن ارائه مي شود.
استاندار چهارمحال و بختياري بيان داشت: طبق توافق مديريت استان با بنياد مستضفعان انقلاب اسلامي، بانك صادرات و بانك سينا، به طرح هاي داراي توجيه علمي و اقتصادي، يارانه تسهيلات بانكي پرداخت مي شود.
وي اضافه كرد: مسوولان دستگاه هاي متولي در حوزه توليد، اقتصاد و سرمايه گذاري، بايد توان سرمايه گذاران در بخش هاي مختلف را بسنجند و با تشويق توليد كنندگان و سرمايه گذاران در حوزه هاي مختلف، زمينه سرمايه گذاري در استان را فراهم كنند.
رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي چهارمحال و بختياري نيز در اين نشست گفت: رفع برخي مشكلات مربوط به امور مالياتي در سطح ملي، مي تواند در حمايت از توليد كنندگان مؤثر باشد.
سيدمحمدرضا سيدنبوي اظهار كرد: كاهش ماليات و همكاري با توليد كنندگان، ارتقاي شاخص هاي توسعه اي كشور را به دنبال دارد.
وي ادامه داد: مسوولان امور مالياتي در سطح ملي، مي توانند با اصلاح قوانين مالياتي، زمينه را براي رونق توليد فراهم كنند.
رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختياري نيز در اين نشست گفت: براي تكميل و بهره برداري از 50 طرح داراي پيشرفت فيزيكي 60 درصد و بالا در استان، چهار هزار و 200 ميليارد ريال تسهيلات بانكي پرداخت مي شود.
سيدنعيم امامي بيان كرد: اين تسهيلات با نرخ 20 درصد بوده كه از اين ميزان، پنج درصد را دولت به عنوان يارانه پرداخت مي كند.
وي يادآور شد: با تكميل و راه اندازي 50 طرح نيمه تمام در حوزه صنعت، معدن و تجارت استان، زمينه اشتغال افزون بر دو هزار نفر فراهم مي شود.
به گزارش ايرنا، شوراي گفت و گوي دولت و بخش خصوصي با روي كار آمدن دولت يازدهم تشكيل و فعال شده است.
7362/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «20 درصد اعتبارات چهارمحال وبختياري به كمك هاي فني واعتباري اختصاص مي يابد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X