سايت سردارجنگل رودسر از پروژه هاي اولويت دار است/ نبايد موجبات نگراني مردم را فراهم كنيم

به گزارش يكشنبه شب روابط عمومي استانداري گيلان به ايرنا، محمدعلي نجفي در حاشيه برپايي بيست و يكمين نمايشگاه بين المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي تهران افزود: هيچ گونه مشكل محلي و منطقه اي براي احداث سايت پشتيباني نفت و گاز سردار جنگل رودسر وجود ندارد.
وي با بيان اينكه همانطور كه بارها در دو سال و نيم گذشته اعلام كرديم، سايت پشتيباني سردار جنگل در رودسر از جمله پروژه هاي اساسي و اولويت دار استان است، ادامه داد: تمامي مديران بخش هاي مختلف ، مجمع نمايندگان استان و دست اندركاران اين پروژه با عزمي راسخ از اين پروژه حمايت مي كنند و از هيچ تلاش و كوششي در جهت تحقق آن فرو گذار نيستند .
نجفي وعده ايجاد يكصد هزار فرصت شغلي و بهره برداري از اين سايت ظرف مدت سه سال در دولت قبل را متناسب با واقعيت ندانست و افزود: نبايد موجبات نگراني مردم را فراهم كنيم و وعده هايي دهيم كه تحقق نمي يابد؛ تا زمانيكه سرمايه گذار در دريا كارش را آغاز نكند، اين اشتغالزايي در خشكي نيز محقق نمي شود.
وي اظهار داشت: توقفي در اجراي اين پروژه صورت نگرفته بلكه شركت نفت خزر در اين مدت به دنبال سرمايه گذاراني براي اجراي اين پروژه بود و حتما سايت پشتيباني نفت خزر پس از شروع كار سرمايه گذار در رودسر، احداث مي شود.
نجفي افزود : با فضاي مناسب بعد از توافق برجام، سرمايه گذاراني از كشور نروژ در اين خصوص اعلام آمادگي كردند.
وي استحصال نفت در درياي خزر و احداث سايت پشتيباني را مكمل و لازم و ملزوم يكديگر دانست و گفت: بايد حفاري ، توليد ، بهره برداري و استحصال نفتي در درياي خزر صورت پذيرد تا سايت پشتيباني از آن در گيلان شكل گيرد.
استاندار گيلان با يادآوري اعلام وزير نفت براي احداث سايت پشتيباني نفت خزر در منطقه رودسر، از ادامه روند اجراي اين پروژه خبر داد و افزود: متاسفانه عده اي با بهانه جويي، اهداف سياسي و مغرضانه؛ جوسازي هايي را انجام مي دهند تا براي خود بهره برداري كنند.
وي با بيان اينكه مسئولان منطقه اي و استاني به جد پيگير هستند تا با حضور سرمايه گذاران شاهد به بهره برداري رسيدن اين پروژه مهم باشند، گفت: اينگونه نبوده است كه اين پروژه در مدت يك ماه گذشته تعطيل شده باشد و دوباره با تلاش اشخاص به كار افتاده باشد.
نجفي با اشاره به رواج برخي شايعات گفت: به دليل نگاه درست زيست محيطي مقرر گرديد تا احداث فنس در منطقه 28 هكتاري سايت پشتيباني نفتي خزر جايگزين ديوار بتني شود و استفاده لازم از اين محيط در بخش هاي اداري صورت پذيرد تا منتظر توليد در دريا باشيم.
وي با بيان اينكه براي احداث اين سايت نفتي هيچ گونه مشكل محلي و منطقه اي وجود ندارد، افزود: كسي نمي تواند مانع اجراي اين پروژه شود.
ميدان نفت و گاز سردار جنگل رودسر، نخستين ساختاري است كه شركت نفت خزر، در درياي خزر اقدام به حفاري كرد و صنعت نفت كشور در بيستم ارديبهشت ماه سال 1391 براي اولين بار، موفق به كشف نفت در درياي خزر شد. اين ميدان حاوي دو ميليارد بشكه نفت درجاست كه حداقل ميزان 500 ميليون بشكه از اين مقدار قابل برداشت است.
همچنين در سال 1393 با انجام عمليات حفاري، دومين چاه ميدان سردار جنگل رودسر كشف شد.
نزديكي به حوزه هاي نفتي، شبكه هاي انتقال نفت و تأسيسات زيربنايي، فاصله از گسل هاي اصلي زلزله خيز و نزديكي به مناطق صنعتي از جمله دلايل انتخاب رودسر براي ساخت اين سايت پشتيباني عنوان شده است.
ميدان نفت و گاز سردار جنگل رودسر در 188 كيلومتري شرق رشت مركز استان گيلان واقع است.
7296/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سايت سردارجنگل رودسر از پروژه هاي اولويت دار است/ نبايد موجبات نگراني مردم را فراهم كنيم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X