مخالفت حزب الله با مشارکت لبنان درائتلاف مبارزه ضد«داعش» به سرکردگی آمریکا

مخالفت حزب الله با مشارکت لبنان درائتلاف مبارزه ضد«داعش» به سرکردگی آمریکا

ایرنا/ روزنامه لبنانی الاخبار به نقل از منابع نزدیک به حزب الله نوشت که « حزب الله با مشارکت لبنان درائتلاف مبارزه ضد« داعش» به سرکردگی آمریکا و عربستان و با حضور برخی کشورهای حامی گروه های تروریستی تکفیری مخالف است».

الاخبار در شماره روز دوشنبه خود تاکید کرد که « حزب الله مشارکت لبنان در ائتلاف ضد داعش با حضور طرف هایی که آن را ایجاد و حمایت همه جانبه کرده اند، نمی پذیرد».
این روزنامه لبنانی به نقل از منابع خود افزود: طرف هایی که هیچ تحرکی از خود نشان نمی دهند مگر اینکه احساس کنند منافع آمریکا و عربستان به خطر افتاده است، هرگز برای حمایت از منافع لبنان و سوریه اقدام نمی کنند.
الاخبار نوشت که شرکت لبنان دراجلاس به اصطلاح مبارزه با «داعش» که روز پنجشنبه گذشته در جده به سرکردگی آمریکا و عربستان برگزار شد، بدون هماهنگی و کسب موافقت دولت لبنان صورت گرفته است.
این روزنامه لبنانی ادامه داد: « تمام سلام» نخست وزیر و« جبران باسیل» وزیر امور خارجه بعد ازهماهنگی با یکدیگر برای حضور لبنان در اجلاس جده تصمیم گرفته اند.
الاخبار به نقل از منابع خود افزود: دولت لبنان باید در نخستین جلسه خود شیوه مبارزه با تروریسم و درخواست کمک از جامعه بین المللی را بررسی کند و توجیهی برای عجله در پیوستن به ائتلافی که تردیدهای زیادی پیرامون اهداف آن وجود دارد، پذیرفتنی نیست.
این روزنامه لبنانی با بیان اینکه « موضع حزب الله در خصوص تروریست های تکفیری روشن و واضح است»، خاطرنشان کرد: طرف هایی که مخالف حضور حزب الله در سوریه برای جنگ با داعش و دیگر گروه های تروریستی تکفیری بودند چگونه اکنون موافق حضور لبنان در سوریه و عراق برای جنگ با این گروه ها شده اند؟
الاخبار تاکید کرد، آیا این موافقت برای این نیست که تنها منافع آمریکا و عربستان به خطر افتاده است؟

این روزنامه لبنانی همچنین به نقل از منابع نزدیک به حزب جریان آزاد ملی لبنان به ریاست ژنرال « میشل عون» نوشت که این حزب، مخالفت حزب الله با مشارکت لبنان در ائتلاف ضد داعش به سرکردگی آمریکا و عربستان را وارد می داند.
جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان داماد ژنرال عون و عضو حزب جریان آزاد ملی لبنان است.
الاخبار افزود: جریان آزاد ملی لبنان به مواضع و رفتار بیشتر کشورهای شرکت کننده در ائتلاف ضد داعش مانند ترکیه اعتراض دارد و معتقد است که این کشور به هرگونه تصمیم برای جلوگیری از ورود عناصر مسلح و توقف حمایت از گروه های تروریستی تکفیری پایبند نخواهد بود.
این روزنامه لبنانی به نقل از منابع خود اضافه کرد: آمریکا از حساسیت موضع لبنان آگاه است و شکی نیست که جبران باسیل می داند چه انجام می دهد.
منابع نزدیک به جریان آزاد ملی لبنان تاکید کردند: هدف قرار گرفتن ارتش سوریه از طریق لبنان و یا کشوری دیگر تنها به گسترش داعش منجر می شود و به نفع آمریکا و همپیمانان اروپایی آن نیست که داعشی ها به سواحل دریای مدیترانه برسند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مخالفت حزب الله با مشارکت لبنان درائتلاف مبارزه ضد«داعش» به سرکردگی آمریکا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X