رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد: تصویب احداث 200 هزار مسکن روستایی با تسهیلات 150 میلیون ریالی

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد: تصویب احداث 200 هزار مسکن روستایی با تسهیلات 150 میلیون ریالی

ایسنا/ رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: دو هفته پیش در نشست هیات دولت گزارشی را ارایه کردیم که مقرر شد امسال ساخت 200 هزار واحد مسکن روستایی تصویب شود و سقف تسهیلات هم از 125 میلیون ریال به 150 میلیون ریال افزایش یابد.

علیرضا تابش در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان اینکه وظیفه ذاتی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت مسکن روستایی است اظهار کرد: سالانه 200 هزار واحد مسکن را باید برای محرومان در کشور پشتیبانی کنیم و با پرداخت وام کم بهره صورت گیرد.

وی با بیان اینکه طرح نوسازی و بهسازی روستا‌ها یکی از موفق‌ترین طرح‌هایی بوده که تاکنون در کشور اجرا شده است اظهار کرد: در این طرح ساختمان به دست خود مردم اجرا می شود و نظام فنی و روستایی طراحی و تدوین شده که این نظام بسیار دقیق عمل کرده است.

تابش افزود: در روستاها یک نظام فنی روستایی طراحی کردیم که این خانه‌ها ساخته شوند و در طرح نقشه‌کشی برای خانه‌های روستایی بین 10 تا 15 هزار جوان مهندس به کار گرفته شده است.

تابش با بیان اینکه 2 هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات در این بخش پرداخت شده است ادامه داد: تاکنون یک میلیون و 500 هزار واحد تمام شده و بین 200 تا 300 هزار واحد هم در دست ساخت است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان این که از سال 91 پرداخت تسهیلات متوقف شده است گفت: ما از سهمیه قبل استفاده می کرده ایم و برای تداوم پرداخت تسهیلات مسکن روستایی با معاون اول رییس جمهوری نشستی داشتیم و دو هفته پیش نیز در نشست هیات دولت گزارشی را ارایه کردیم که مقرر شد امسال 200 هزار واحد تصویب شود و سقف تسهیلات هم از 125 میلیون ریال به 150 میلیون ریال افزایش یابد.

وی ادامه داد: روال انتخاب مدیران در بنیاد مسکن این است که از مدیرانی استفاده می کنیم که در بدنه بنیاد بوده اند زیرا بنیادی ها اعضای یک خانواده هستند که به صورت تیمی در نهادی که به فرمان تاریخی امام راحل تشکیل شده به مردم محروم روستا و حادثه دیدگان خدمت می کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد: تصویب احداث 200 هزار مسکن روستایی با تسهیلات 150 میلیون ریالی » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X