ذخیره سازی بنزین ۷۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت/ ذخیره بنزین ۴۰۰ تومانی به ۷۱۰ میلیون لیتر رسید

ذخیره سازی بنزین ۷۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت/ ذخیره بنزین ۴۰۰ تومانی به ۷۱۰ میلیون لیتر رسید

فارس/ در حالی مصرف بنزین ۴۰۰ تومانی روند صعودی به خود گرفته است که دارندگان این بنزین سهمیه‌ای تا زمان اتمام بنزین ۴۰۰ تومانی کارت سوخت خود حق استفاده از بنزین ۷۰۰ تومانی را ندارند.

اولین سهمیه 60 لیتری بنزین پاییز شب گذشته به کارت سوخت خودروها واریز شد.

براساس آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در مدت یک هفته گذشته و همزمان با پایان تعطیلات تابستانی مصرف بنزین اوج گرفت و از متوسط 69 میلیون لیتر به حدود 85 میلیون لیتر رسید.

به گفته مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش مصرف بنزین در روزهای اول پاییز و مهر ماه نیز به دلیل بازگشایی مدارس نیز روند صعودی دارد و از اواسط مهر ماه مصرف بنزین روند نزولی به خود خواهد گرفت.

به طوری که انتظار می رود تا پایان سال 93 متوسط مصرف به 72 میلیون لیتر برسد.

با افزایش مصرف بنزین در روزهای انتهایی تابستان مصرف بنزین 400 تومانی ذخیره شده در کارتهای سوخت نیز افزایش یافت. بنابراین ذخیره بنزین 400 تومانی از حدود 2 میلیارد لیتر در روزهای ابتدایی تابستان به 710 میلیون لیتر رسید.

اگرچه در این مدت شاهد افزایش مصرف بنزین 400 تومانی کارتهای سوخت هستیم اما به همین نسبت نیز شاهد افزایش ذخیره بنزین 700 تومانی در کارتها می باشیم زیرا تا زمانی که سهمیه 400 تومانی کارتها به اتمام نرسد دارندگان این سهمیه در کارتهای سوخت نمی توانند از سهمیه بنزین 700 تومانی استفاده کنند.

از سوی دیگر لازم به ذکر است با توجه به روند مصرف بنزین 400 تومانی مصرف کنندگان سعی دارند از بنزین 1000 تومانی یا همان بنزین با نرخ آزاد استفاده کرده و سعی کنند بیشتر این سهمیه 400 تومانی را حفظ کنند.

گزارش فارس اضافه می کند پس از اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها از اردیبهشت ماه سال جاری، گازوئیل یارانه ای هر لیتر 250 تومان، بنزین سهمیه‌ای هر لیتر 700 تومان، بنزین آزاد هر لیتر 1000 تومان، بنزین سوپر سهمیه‌ای هر لیتر800 تومان، بنزین سوپر آزاد هر لیتر 1100 تومان و قیمت بنزین تحویلی به خودروهای دولتی هر لیتر 1000 تومان در جایگاه‌ها عرضه می‌شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ذخیره سازی بنزین ۷۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت/ ذخیره بنزین ۴۰۰ تومانی به ۷۱۰ میلیون لیتر رسید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X