بزودی دستورالعمل بکارگیری حیوانات در سیرکها بازنگری و ابلاغ می شود

بزودی دستورالعمل بکارگیری حیوانات در سیرکها بازنگری و ابلاغ می شود

باشگاه خبرنگاران/ مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست خبرداد: بزودی دستورالعمل بکارگیری حیوانات در سیرکها بازنگری و ابلاغ می شود.

سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص فعالیت سیرک هاو حیوان آزاری ، جوابیه ای مبنی بر بازنگری و ابلاغ دستورالعمل بکارگیری حیوانات در سیرکها ارسال کرده است، این درحالیست که محیط زیست البرز برای خروج سیرک قهرمان از این شهر ضرب الااجل یک هفته ای تعیین کرده بود اما تا به امروز این سیرک از کرج خارج نشده است.

متن نامه به این شرح است:

بزودی دستورالعمل بکارگیری حیوانات در سیرکها بازنگری و ابلاغ می شود

مسعود عالیخانی مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید با بیان اینکه مدتی است موضوع بکارگیری حیوانات وحشی درسیرکها و نمایشگاههای حیات وحش بحث روز محافل مدافعان حقوق حیوانات و به تبع آن رسانه های مختلف گردیده است، گفت: از اولین نتایج این اقدامات چندین برابر شدن حجم مکاتبات ، جلسات کارشناسی برای سازمان حفاظت محیط زیست می باشد درحالی که قبلاً نیز بر اساس شرح وظایف ، وضعیت جانوران مورد استفاده در سیرکها و نمایشگاهها توسط سازمان حفاظت محیط زیست پایش می گردیده و با هرگونه تخلف در حد اختیارات و حمایت قانون از سازمان با عاملان آن برخورد قانونی صورت می گرفته است.

وی ادامه داد : با نگاه مثبت سازمان درخصوص مشارکت (و در مواقعی مداخله) سمن ها در مسائل محیط زیست اعتراضات مختلف به نحوه برخورد با متخلفین به صورت تکراری درآمده و رسیدگی به آن وقت نسبتاً زیادی را از بدنه کارشناسی این اداره کل و دفتر تنوع زیستی و حیات وحش می گیرد.

عالیخانی با تأیید انجام مصادیقی از برخوردهای نادرست با حیوانات وحشی توسط تعدادی از مدیران و مسئولین سیرکها و نمایشگاههای حیات وحش ، اظهار داشت: اصل موضوع بکارگیری جانوران وحشی در فعالیتهای مذکور به صورت جدی تر در دستور کار قرار گرفته و درحال رسیدگی بوده و با تشکیل چندین جلسه کارشناسی باحضور کارشناسان سازمان ، اساتید دانشگاه و نماینده تشکلهای زیست محیطی دستورالعمل بکارگیری حیوانات در سیرکها بازنگری و آماده ابلاغ می باشد.

لیکن با توجه به جنبه اقتصادی استفاده از حیوانات وحشی برای اشخاصی که حیوانات وحشی در اختیار دارند ، جلوگیری از فعالیتهای موصوف می بایست با دقت بسیار زیاد و توجه به جمیع جوانب مسأله انجام شده و مستلزم صرف زمان منطقی می باشد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بزودی دستورالعمل بکارگیری حیوانات در سیرکها بازنگری و ابلاغ می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X