دستیار کواچ: این تیم با زحماتی که کشیده باید تاریخ ساز شود

دستیار کواچ: این تیم با زحماتی که کشیده باید تاریخ ساز شود

خبرآنلاین/ محمدی راد،دستیار کواچ در تیم ملی والیبال می گوید:«گروه خوبی داریم و می توانیم به مرحله بعد صعود کنیم.»
محمدی راد دستیار کواچ درباره قرعه ایران در مسابقات جهانی والیبال می گوید:«با این قرعه کشی تیم ایران گروه راحت تری نسبت به دور مقدماتی و دوم دارد.در حقیقت از این گروه همه راضی هستند. شاید اگر فکر می کردیم در چنین گروهی بیفتم این اتفاق نمی افتاد.اما حالا رنگ واقعیت گرفته است.گروه خیلی خوبی داریم.»
او این را گفت و ادامه داد:«در مقایسه با برزیل،روسیه و لهستان که باهم مسابقه می دهند باید بگویم که حتی شانس صعود به جمع چهار تیم را هم داریم.حتی با نوع برنامه ریزی،ما فردا (سه شنبه) را استراحت می کنیم و می توانیم بازی آلمان و فرانسه را می بینیم.پس درگروه همه چی دست خودمان است.همه دست به دست هم داده تا این تیم با زحماتی که کشیده تاریخ ساز شود. با همه شرایطش ؛باختها،بردها،غم و شادیها.ما اجازه نمی دهیم که به راحتی افتخارآفرینی از دستمان در برود.»
خبرنگاری از او پرسید که آیا این گروه را مدیون آنتیگا هستید؟ظاهرا او می خواسته که ایران با روسیه و برزیل همگروه شود اما همه اتفاق ها برعکس رقم خود که محمدی راد گفت:« بله. من شنیدم. البته در موقع قرعه کشی در سالن نبودم اما شنیدم که بعداز برداشتن قرعه تیمش آه از نهاد همه لهستانی ها برآمد. ما این جوری نگاه می کنیم که خواست خدا بوده است.بعداز بازی با لهستان و آن شرایطهمیشه می گفتم شاید خدا خواسته که طعم صعود را برای ما شیرین تر و لذت بخش تر کند.این طوری هم شد.حس و هیجانی که در سالن بود بعداز برد صربستان و انتظاری که برای نتیجه بازی آمریکا با آرژانتین کشیدیم خیلی زیاد بود و خوب. شاید ما هیچ وقت چنین هیجانی را برای بازی خودمان نداشتیم. خیلی لذت بخش بود صعودمان.»
محمدی راد درباره نخستین بازی تیم ملی با آلمان ها هم حرف زد و گفت:« آلمان اولین حریف ماست. البته خوشبختانه ما روز اول مسابقات می توانیم بازی این دو تیم را ببینیم چرا که تا امروز با اینکه فیلم بازیهای این تیم را داریم و آنالیز هم شده اما هنوز فرصت نکردیم آنها را از نزدیک ببینیم.به خاطر فشردگی بازیها و سنگینی کار تعداد بازیها و تمرکز روی بازی با حریفان در دور دوم شانس نداشتیم تا آلمان را ببینیم اما فرصت داریم امروز بازیها را بینیم و این تیم را بررسی کنیم با این حال فکر می کنم آلمان برای لیگ جهانی به بازیکنان اصلی اش استراحت داد و با تیم نسبتا معمولی و ضعیفی در این رقابت ها شرکت کرد.به خاطر همین تا این مرحله رسیده اند.حالا باید فیلم بازیهایش را ببینیم تا شناختمان کامل شود هرچند بعضی بازیکنانش را از لیگ سال قبل می شناسم ولی هرچقدر به بازی نزدیک می شویم و بازی آنها را می بینیم اطلاعات ما کامل تر می شود.»
خبرنگاری به او گفت در این دوره به انتقام از فرانسه فکر می کنید که او این واکنش را نشان داد:«وقتی با همکاران می نشستیم و بازیهای گروهمان را می دیدیم چه دور اول و چه دور دوم به خاطر اینکه همیشه فرانسه با ما بود بازیهای این تیم را می دیدیم .من چند بار فیلم بازی مان مقابل این تیم را تماشا کردم و بیشتر مطمئن شدم که در دورمقدماتی فرانسه دربهترین روزش با ما بازی کرد و برعکس ما بدترین روزمان بو.همیشه می گفتم خدا کند یک بار دیگر با فرانسه روبه روشویم چون بازی این تیم طوری نبود که مار ا شکست بدهد.حتی در ست چهارم هم شانس برد داشتیم تا بازی به ست پنجم کشیده شود که اگر این اتفاق می افتاد معلوم نبود ما بتوانند ما را شکست بدهند. دربازی با لهستان فرانسه با تیم دومش بازی کرد و واقعا شکی در آن نیست که یک تیم کامل است.نوع والیبال این تیم وقتی ذخیره ها جای فیکس ها را گرفتند تغییر نکرد. پنج تا بازیکن ذخیره آنها خوب بازی می کردند و حتی در ست دوم پاسور دوم جای پاسور اصلی بازی کرد و بازی را پنج سته کردند.من این تیم را تحسین می کنم. واقعا تیم یکدست و جنگنده ای است. اما بیشتر از آنها به توانمندی تیم خودمان اعتقاد دارم چرا که بیشتر شناخت روی تیم خودمان دارم .می دانم که تفکر و نگرش بچه ها تا قبل از شروع قهرمانی جهان خیلی تغییر کرده است.»
محمدی راد در بخش پایانی صحبت هایش گفت:«شاید قبل از این مسابقات صحبتها ناامیدکننده بود اما بچه ها با شروع مسابقات جز آینده و نتیجه خوب به چیز دیگری فکر نمی کنند.آنها فقط به اینکه زحمت کشیده اند و حالا باید مزد آن را بگیرند فکر می کنند و بس.آنها نمی خواهند قافیه را ببازند.شک نکنید آنها با تمام وجودشان جلوی آلمان و فرانسه بازی می کنند. همین قول را قبل از بازی با لهستان و صربستان دادم.وقتی تفکر بازیکنان به اینجا رسیده که نباید زحماتشان هدر برود،چرا که شاید دوباره چنین فرصتی به دست نیاید،این خودش انگیزه مثبتی است و کار مربی را راحت تر می کند. جلوی استرالیا و پورتوریکو انگیزه دادن به این بازیکنان کمی سخت است اما جلوی آمریکا و ایتالیا و صربستان انگیزه های درونی خودشان باعث شد تا براحتی همه توانایی هایشان را به نمایش بگذارند.»

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستیار کواچ: این تیم با زحماتی که کشیده باید تاریخ ساز شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X