ویژه های کیهان / تزویر افراطیونی که می‌گفتند سیمای لاریجانی تعطیل باید گردد!

ویژه های کیهان / تزویر افراطیونی که می‌گفتند سیمای لاریجانی تعطیل باید گردد!

کیهان / «این روزها اصلاح‌طلبان با لاریجانی مغضوب سال‌های پیششان مهربان‌تر شده‌اند؛ او را اصولگرای میانه‌رو می‌نامند و از مدیریتش بر مجلس مدح می‌گویند»

سایت الف با انتشار این مطلب نوشت: از سال‌های صدا و سیمایی لاریجانی و پخش کنفرانس برلین و چراغ و هویت و تشنه شدن رادیکال‌های اصلاح‌طلب به خون علی لاریجانی سال‌های زیادی می‌گذرد و حالا این جماعت رانده شده از ناطق‌نوری و مانده شده در کاندیداهای خودشان، سراغ علی لاریجانی رفته‌اند؛ اصولگرایی که وقتی رئیس سازمان صدا و سیما بود و دولت در دست اصلاح‌طلبان، به دستور محمد خاتمی، رئیس‌جمهور اصلاحات برای مدتی از هیئت دولت اخراج شد؛ اما حالا چه شده است که گذر اصلاح‌طلبان به همین لاریجانی اخراجی از هیئت دولت اصلاحات افتاده است؟
رسانه‌های اصلاح‌طلب این روزها همه اختلافات لاریجانی با طیف پایداری را یک به یک لیست می‌کنند؛ اما از فحاشی‌های سال 79 به لاریجانی پس از پخش کنفرانس برلین سخنی به میان نمی‌آورند و ترجیح می‌دهند در خاطره‌ها نباشد که پس از پخش آن 30 دقیقه از شبکه اول سیما، اصلاح‌طلبان تا مرز تکفیر علی لاریجانی پیش رفتند و وسط خیابان شعار می‌دادند سیمای لاریجانی تعطیل باید گردد! حالا راه ندادن رئیس سازمان صدا و سیما به هیئت دولت اصلاحات که بماند!
الف با بیان اینکه تفرقه‌انگیزی، خشت اول سیاست اصلاح‌طلبان است، خاطرنشان کرد: هر مدلی که بخواهیم این یارگیری اصلاح‌طلبان از میان اصولگرایان را تفسیر کنیم، خشت اول آن تفرقه‌انگیزی میان اصولگرایان خواهد بود. اصلاح‌طلبان مهارت زیادی در دو قطبی‌سازی جامعه دارند و حالا قصد دارند همان دو قطبی‌سازی را میان اصولگرایان نیز کلید بزنند. آنها با دو قطبی‌سازی جامعه، هویت خود را در مواجهه با حریف تعریف می‌کنند و زیست‌شان در غوغای تقابل با رقیب سیاسی شکل پررنگ‌تری به خود می‌گیرد و با دو (یا چند) قطبی‌سازی گروه حریف، خط تفرقه‌اندازی میان آنان را دنبال می‌کنند. از همان آغاز سخن گفتن رسانه‌های اصلاح‌طلب در مورد علی لاریجانی، او را «اصولگرای میانه‌رو» می‌نامند تا دو قطبی تندرو و میانه‌رو در میان اصولگرایان یک اصل غیرقابل انکار تلقی شود.
فراتر از رسانه‌های اصلاح‌طلب، عطریانفر هم که این سال‌ها کمتر و کمتر به میدان سیاست پا نهاده، همراهی اصلاح‌طلبان با لاریجانی را لازم می‌داند: «نباید در این تردید کنیم که اندیشه معتدل و معقول آقای لاریجانی به مجلس راه پیدا کند. به نظر من حتی نه تنها ایشان و همفکرانشان باید وارد مجلس شوند، بلکه اصلاح‌طلبان تلاش کنند اگر وی در جایگاه ریاست مجلس هم قرار گرفت با او همراه باشند. باید در نظر بگیریم اگر ریشه ایشان اصولگرایی است، اما روند مدیریتی او در مجلس اصلاح‌طلبانه است.»
الف درباره چرایی این تظاهر به حمایت تاکید می‌کند که اصلاح‌طلبان با توسل به شیوه‌های مشابه درباره روحانی و... می‌خواهند نداشتن پایگاه اجتماعی را بپوشانند و هم رد پای نقش‌آفرینی در فتنه را پاک کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ویژه های کیهان / تزویر افراطیونی که می‌گفتند سیمای لاریجانی تعطیل باید گردد!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X