رویگری: قشنگ نیست که هنرمند را به حال خود رهاکنند تاخبرمرگش بیاید

رویگری: قشنگ نیست که هنرمند را به حال خود رهاکنند تاخبرمرگش بیاید

قدس آنلاین/ در زیر گقت و گویی با رضا رویگری را می خوانید که درباره اوضاع و احوال این روزهایش می گوید.
آقای رویگری چه می کنید؟

استراحت می کنم
آخرین کار شما چه بود؟
در مجموعه " شاهگوش " بازی داشتم
چند وقت است که کار نمی کنید؟
از دی ماه سال گذشته تا امروز
چرا؟
بخاطر سکته مغزی که کردم.
آیا در موقع بیماری مسئولین سینما به شما سر زده اند؟
نه تنها سر نزده اند که حتی به خودشان زحمت نداند که یک تلفن به من بزنند.البته من هیچ توقعی از مسئولین ندارم این رسم روزگار ماست تا موقعی که سالمی و می توانی کار کنی مورد توجه هستی ولی زمانی که دچار حاثه ای می شوی زود فراموش می شوی.
آیا مسئولین سینمایی در هزینه های بیمارستان کمک تان کردند؟
تنها یکی از مدیران یکی از شبکه های تلویزیونی مقداری کمکم مالی کرد ولی ارشاد اصلا .البته من توقع ندارم ولی دوست داشتم از حالم با خبر باشند .این اصلا قشنگ نیست که هنرمندان را به حال خود رها کنند تا خبر مرگش را بشنوند. خدا شکر که هنوز مردم ما را دوست دارند و مورد عنایت قرار می دهند و ما هم به حرمت این توجه و دوستی پا بر جا هستیم.ما در کشور هنرمندان خوبی داریم و باید مورد توجه مسئولن قرار گیرند.مثل اصغر فرهادی که با جوائز فیلمش باعث افتخار سینمای ایران شد.
آینده سینما را چگونه می بینید؟
زمانی کارگردان فیلم خودش را با استانداردهای سینمای می ساخت نویسنده راحت بود و کارگردان راحت بود و عوامل با خیالی راحت کار می کردند چون از میزان دستمزد و پرداختش مطمئن بودند و فیلم ها مخاطب خودش را داشت و ضرر نمی داد مثل فیلم سینمایی " بوتیک " آرش معیریان که مورد توجه مخاطب قرار گرفت و برای من یکی از کارهای خاطره انگیز بود چون همه چیزش درست بود. آینده سینما به آینده هنرمندانش بستگی دارد.باید نگاه به هنر وهنرمند تغییر کند در واقع باید مسئولین به هنرمندان با دید مثبت بنگرند.
برای موفقیت در سینما چه بایدکرد؟
باید حساسیت های بی مورد در تولید فیلم ها کم شود و دست وبال هنرمندان را در ساخت فیلم باز بزارند و قضاوت را به مردم و مخاطبین بسپارند. زیرا مردم کار خوب را از کاربد تشخیص می دهند و مسلما کاری که از دل مردم نباشد شکست می خورد و نباید عده ای قلیلی به جای طیف گسترده مردم تصمیم گیرنده باشند.با ترسیم خط قرمزها در کار هنر نباید دست و پای هنرمند را ببندند و با اعمال سلیقه های شخصی باعث افول سینما شوند. به عقیده من نباید به زندگی خصوصی هنرمندان وارد شد زیرا هنرمندان شرایط جامعه خود را در نظر می گیرند وهواسشان به کارهایشان است.
با چه ملاک هایی کاری را برای بازی قبول می کنید؟
خوب ابدا خود قصه باید مرا جذب کند و نقشی که قرار است بازی کنم .من بروی دیالوگ های شخصیتی که قرار بازی کنم خیلی سخت گیر هستم از دیالوگ ها ی جذاب که بار معنایی بالایی داشته باشند خوشم می آید . در مرحله بعدی کارگردان وعوامل تولید کار برایم اهمیت بزایی دارند.
چه نقش هایی را برای بازی بیشتر می پسندید؟
اگر به گذشته کاری من نگاهی بکنید می بینید من هر جور نقشی را بازی کردم /تاریخی مثل " مختار نامه " یا طنز مثل " شاهگوش" و جدی و ملودرام.برایم فرقی نمی کند بهرحال یک بازیگر باید بتواند از عهده هر نقشی بر آید.من کار خوب با قصه خوب و نقش خوب را می پسندم.
غیر از کاردر سینما چه می کنید؟
من غیر از کار بازیگری تنها کاری که بلدم اینست که در منزل به همسرم کمک کنم
و به عنوان آخرین کلامتان؟
امروز در جشنوارهای خارجی نمایش یک فیلم از ایران باعث اعتبار آن جشنواره می شود و این نشان از توان و ظرفیت های بالای هنر و هنرمند ایرانی می دهد.... امیدوارم مسئولین به هنرو هنر مند بهای بیشتری بدهند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رویگری: قشنگ نیست که هنرمند را به حال خود رهاکنند تاخبرمرگش بیاید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X