کتاب «تاثیر فمینیسم بر دختران در غرب» پر فروش شد

کتاب «تاثیر فمینیسم بر دختران در غرب» پر فروش شد

جام نیوز/ کتاب «تأثیر فمنیسم بر دختران در غرب» با ترجمه و تلخیص راحله سادات میر اسلامی، فاطمه سادات رضوی و پریسا پور علمداری از سوی دفتر نشر معارف به چاپ سوم رسید.
کتاب «تأثیر فمنیسم بر دختران در غرب» نوشته محققان سازمان روانشناسی آمریکا (آریل لوی و تیم کسر) است که با ترجمه و تلخیص راحله سادات میر اسلامی، فاطمه سادات رضوی و پریسا پور علمداری از سوی دفتر نشر معارف به چاپ سوم رسید.
فرهنگ غرب که تحت حاکمیت نگرش‌های اومانیستی است، با تبلیغات وسیع خود، ایده‌هایی با رنگ و لعابی دلفریب را به جهانیان و نیز به جامعه ایرانی ـ اسلامی‌ما عرضه کرده است. یکی از این ایده‌ها، اندیشه‌های فمینیستی است. در جامعه دانشگاهی ما نیز گاه ایده‌های فمینیستی ترویج می‌شود که باید آنها را با عیار نقد بسنجیم تا سره را از ناسره تشخیص دهیم و ناخواسته به بیراهه هدایت نشویم.
اندیشمندان غربی کتابهای متعددی نقد فمنیسم نگاشته اند که ترجمه آنها، جامعه ما را با آثار مخرب این جریان بیشتر آشنا خواهد کرد. کتاب «تأثیر فمنیسم بر دختران در غرب» یکی از پانزده جلد کتابی است که گروه مطالعات زنان و خانواده پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی‌در جهت تحقق نقد برون دینی فمنیسم عرضه کرده است.
این کتاب، ترجمه و تلخیص سه کتاب در نقد فمنیسم از سوی محققان سازمان روانشناسی آمریکا است که در سه بخش تنظیم شده است
بخش اول آن، کتاب«ایجاد کردن دیدگاه جنسی در مورد دختران» (sexualization of girls) نوشته هفت نفر از پژوهشگران روانشناس آمریکایی از دانشگاههای کالیفرنیا، سنت میشائیل، کلورادو، سانفرانسیسکو، میشیگان و هاروارد است که در سال 2007م در آمریکا چاپ و منتشر شده است. این بخش به همت فاطمه سادات رضوی ترجمه و تلخیص شده است.
این بخش، در گزارشی به وضعیت موجود دختران و زنان در رسانه ها، مدارس، دانشگاهها و عرصه سیاست و تبلیغ غرب میپردازد و حتی نشان می‌دهد که چگونه دختران غربی می‌توانند خود را از یک شیء جنسی شدن، مورد توجه جنسی صرف بودن و جنسی زیستن رها کنند.
بخش دوم، ترجمه و تلخیص کتاب «ماده خوکهای شوونیست» (female chauvinist pigs) نوشته خانم آریل لوی (ariel levy) است که در سال 2005م در آمریکا منتشر شده است و به زبانهای هلندی، فرانسوی، ایتالیایی و نروژی ترجمه شده است. این بخش فمنیست های امروزی را به بررسی می‌کند و این که چگونه دختران امروزی در غرب از آرمانهای اولیه فمنیستی جدا شده اند و خود را با مردان هرزه (نر خوکهای شوونیست)مقایسه می‌کنند و سعی دارند با عرضه خود و آراستن و دل ربایی در مراکز عیش و نوش، هویت زنانه خود را اثبات کنند و توانایی زنان امروز را تنها در ویژگی‌های جنسی آنان می‌دانند. این کتاب به همت راحله میراسلامی‌ ترجمه و تلخیص شده است.
بخش سوم هم، کتاب «بهای سنگین مادی گرایی» (the high price of materialism) نوشته تیم کسر (tim kasser) است که در سال2002م در آمریکا به چاپ رسیده است. این کتاب که از سوی نشریه «چویس» به عنوان کتاب علمی‌برجسته سال برگزیده شده است و به همت خانم پریسا پورعلمداری ترجمه و تلخیص شده است.
در این بخش عامل اصلی همه تغییرات در جامعه غرب یعنی مادی گرایی و میل به مادیات مورد بررسی قرار گرفته است و این عامل، سبب اصلی فروپاشی خانواده‌ها، انحرافات اجتماعی و حتی آسیب به محیط زیست معرفی شده است.
توصیه‌های کاربردی مندرج در بخش های مختلف این کتاب، نکات کلیدی و تأمل برانگیزی را بر خوانندگان و جامعه دانشگاهی و مروجان فمنیسم در ایران می‌نهد تا ما دقت و توجه بیشتری در وضعیت اجتماعی خانواده امروز خودمان و غرب داشته باشیم.
پیش از این، دفتر نشر معارف در زمینه مسائل خانواده و نقد فمنیسم کتابهای «آن روی فمنیسم»، «دختران به عفاف روی می‌آورند»، «تأثیر فمنیسم بر فرزندان»، «تأثیر فمنیسم بر فروپاشی حکومتها»، «عریان کردن فمینیسم»، «تأثیر فمنیسم بر دختران در غرب»، «چه کسی گهواره را تکان خواهد داد؟»، «دروغ هایی که زنان باور می‌کنند و حقایقی که آنها را آزاد می‌کند»، «بررسی مبانی فلسفی، کلامی‌و آثار عملی فمنیسم»، «مطالعات زنان»، «عفاف گرایی در غرب»، «غریزه مادری»، «جنگ علیه والدین»، «وضعیت اسفبار پسران»، «وای وای اروپا، آمریکا» (2جلد)، «فمنیسم در آمریکا تا سال 2003»، «فمنیسم؛ راه یا بی راه»، «فمنیسم» و... منتشر کرده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کتاب «تاثیر فمینیسم بر دختران در غرب» پر فروش شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X