سرمقاله سیاست روز/ تفاوت دو دیدگاه

سرمقاله سیاست روز/ تفاوت دو دیدگاه

سیاست روز/ «تفاوت دو دیدگاه» عنوان یادداشت روز روزنامه سیاست روز به قلم قاسم غفوری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

در روزهای اخیر آمریکایی‌ها و البته برخی کشورهای اروپایی ادعای ایجاد ائتلاف علیه تروریسم از جمله داعش را مطرح کرده و خواستار حضور تمام کشورها در این ائتلاف شده‌اند.
نکته قابل‌توجه آنکه کشورهای غربی تاکید دارند که در این ائتلاف ارکان جبهه مقاومت از جمله جمهوری اسلامی ایران، سوریه و حزب‌الله و.... حضور ندارند و آمریکا به دنبال ائتلاف با مجموعه‌ای به جز مقاومت است. حال این سوال مطرح است که چرا غرب بر عدم حضور جبهه مقاومت در ائتلاف ادعایی خود تاکید دارد و در ورای آن چه اهدافی را پیگیری می‌کند؟ پاسخ به این پرسشی را در نوع رفتارهای ائتلاف‌های انجام شده با محوریت آمریکا با اتحاد جبهه مقاومت می‌توان جستجو کرد.
ائتلاف آمریکایی در دو دهه اخیر جنگ بالکان و بوسنی، افغانستان، عراق، لیبی و سوریه و ده‌ها جنگ دیگر در غرب آسیا و شمال آفریقا را به راه انداخته‌اند. حاصل تمام این ائتلاف‌ها کشتار هزاران انسان بی‌گناه و نسل‌کشی بشریت بوده در حالی که از کشورهای هدف ویرانه‌ای ساخته که چندین دهه بازسازی آنها زمان خواهد برد. ائتلاف آمریکا همواره از رژیمی به نام رژیم صهیونیستی حمایت کرده که جهانیان ازجنایات آن علیه ملت فلسطین آگاه است که نمود آن را در جنگ‌های ۲۲ روزه، ۸ روزه و ۵۱ روزه غزه به صراحت می‌توان مشاهده کرد. رژیم کودک‌کشی که تمام پشتوانه آن آمریکا و برخی کشورهای بزرگ اروپایی هستند. در نقطه مقابل جبهه مقاومت قرار دارد که در کارنامه آن حمایت از ملت‌های منطقه در برابر ظلم و تجاوز‌گری و آزاد‌سازی سرزمین‌های اشغال شده به دست نظام سلطه و جنایتکاران ضدبشری را می‌توان مشاهده کرد. آزاد‌سازی جنوب لبنان و پیروزی‌های غزه در برابر رژیم صهیونیستی، جلوگیری از تسلط تروریسم و حامیانش بر سوریه، ممانعت از حمله رژیم صهیونیستی به کشورهای منطقه و‌... بخش‌های کوچکی از دستاوردهای مقاومت است. جهانیان اذعان دارند اگر مقاومت نبود مسلما تاکنون تروریست‌ها، صهیونیست‌ها و کشورهای غربی منطقه رانابود ساخته بودند. با توجه به این مولفه‌ها به خوبی می‌توان دریافت که راه ائتلاف آمریکایی با اتحاد مقاومت کاملا از یکدیگر جداست چرا که هدف اولی نابودی منطقه و سلطه بر آن و جهان اسلام است در حالی که هدف مقاومت مبارزه با نظام سلطه، اهدای آزادی و امنیت به منطقه و کل جهان اسلام و حتی عرصه جهانی است.
نکته مهم آنکه جبهه مقاومت با آگاهی از نیات واقعی آمریکا همواره این کشور را دشمن اول منطقه دانسته و بر مبارزه با آن تاکید دارد و هرگز حاضر به ائتلاف با آن برای حل دشمنی فرعی منطقه یعنی گروه‌های فریب خورده سلفی و تکفیری نمی‌باشد. با توجه به کارنامه مقاومت و آمریکا در منطقه به صراحت می‌توان گفت که راه کار منطقه برای برقراری امنیت و ریشه‌کن‌سازی تروریسم رویکرد به مقاومت است که کارنامه‌ای درخشان در این عرصه دارد نه آمریکایی که جز ترویج تروریسم و کشتار بشریت در کارنامه خود ندارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمقاله سیاست روز/ تفاوت دو دیدگاه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X