یک مسئول سازمان نظام مهندسی کشور: بیکاری هر مهندس در عرصه ساخت و ساز موجب بیکاری 60 نفر می شود

یک مسئول سازمان نظام مهندسی کشور: بیکاری هر مهندس در عرصه ساخت و ساز موجب بیکاری 60 نفر می شود

ایرنا/ رییس گروه تخصصی عمران سازمان نظام مهندسی کشور گفت: با بیکاری هر مهندس در عرصه ساخت وساز ، 60 نفر شغل خود را از دست می دهد.
'محمدرضا رئیسی' روزچهارشنبه در جلسه روسای سازمان نظام مهندسی استان های کشور به میزبانی نظام مهندسی خراسان رضوی افزود: در ماههای اخیر به دلیل کاهش ساخت و سازها و کاهش فضاهای کسب و کار نیروهای انسانی متخصص، صنعت ساختمان در کشور با رکود مواجه است.وی خاطر نشان کرد: فعالان اقتصادی و صنعتی کشور از رکود هراس دارند، چراکه تورم به اندازه رکود نگران کننده نیست.
رئیسی با اشاره به ناهمگونی نسبت تکنسین به مهندس در عرصه ساخت و ساز کشورمان، افزود: بر اساس استانداردها هشت تکنسین به ازای هر مهندس در عرصه ساخت و ساز باید فعالیت داشته باشد، در حالیکه در ایران این رویه کاملا برعکس است.به گفته وی، این ناهمگونی در بیکاری مهندسان تاثیرگذار است.
رییس گروه تخصصی عمران سازمان نظام مهندسی کشور گفت:درحالی که رعایت مقررات ملی ساختمان و استفاده از مصالح استانداردٰ اولویت فعالیت های نظام مهندسی ساختمان است،ٰ توجه به مسایل معیشتی مهندسان نیز ضروری است.رییسی به گسترش بی رویه حاشیه نشینی در کلانشهر مشهد اشاره کرد و افزود: هم اکنون شهر مشهد به اندازه جمعیت ساکن برخی از مرکز استانها حاشیه نشین دارد.
وی یادآورشد: در طول چهار سال گذشته، 600 هزار نفر به جمعیت حاشیه نشین مشهد افزوده شده که این مشکل چاره اندیشی اساسی را می طلبد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یک مسئول سازمان نظام مهندسی کشور: بیکاری هر مهندس در عرصه ساخت و ساز موجب بیکاری 60 نفر می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X