توقف 1400 پروژه ساختمانی در تهران بخاطر گودبرداری غیراصولی

توقف 1400 پروژه ساختمانی در تهران بخاطر گودبرداری غیراصولی

ایرنا/ رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: ادامه اجرای هزار و 400 پروژه ساختمانی در تهران به علت گودبرداری غیراصولی متوقف شده است.
'سعید غفرانی' عصر چهارشنبه که در حاشیه نشست شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در مشهد با خبرنگار ایرنا سخن می گفت، افزود: طی یک سال گذشته تاکنون بیش از 14 هزار بازدید از پروژه های ساختمانی در شهر تهران توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان انجام شده است.
وی تصریح کرد: اجرای بخشی از این ساخت و سازها به دنبال مکاتبه با شهرداری تهران مبنی بر گودبرداریهای غیراصولی و خطرساز بودن برای ساختمانهای مجاور، تا زمان اصلاح فرآیندهایشان متوقف شده است.به گفته رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران، دراین مدت هزار و 300 پروژه ساختمانی نیز به علت عدم رعایت اصول ایمنی اخطار گرفته اند.وی ادامه داد: بازدیدهای نظام مهندسی از پروژه های در حال اجرا با هدف کاهش و پیشگیری از خطرات جانی و مالی برای مردم در نتیجه گودبرداریهای عمیق صورت می گیرد.
غفرانی با اشاره به اینکه گودبرداری نخستین گام در عملیات اجرایی ساختمان است، خاطرنشان کرد: در استان تهران به دلیل کمبود توقفگاه خودرو، شمار متقاضیان بنای ساختمان با طبقات زیرین که نیازمند به گودبرداری می باشد بیش از دیگر نقاط کشور است.به گفته وی، گودبرداریهای بیش از 9 متر عمق خطرساز است چون می تواند ریزش ساختمانهای مجاور به ویژه منازل قدیمی و یا ساختمانهایی را که اصول فنی را رعایت نکرده اند در پی داشته باشد.وی اظهارداشت: به دنبال بازدیدها و تشدید نظارتهای سازمان نظام مهندسی هم اکنون میزان گودبرداریهای غیراصولی و تبعات مالی و جانی ناشی از آنها برای شهروندان تهرانی بین 40 تا 50 درصد کاهش یافته است.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در همین راستا رعایت اصول ایمنی از سوی طراحان ساختمانها، فعالیت مجریان ذیصلاح و نظارت مستمر مهندسان ناظر را برای پیشگیری از گودبرداری غیر اصولی ضروری دانست.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توقف 1400 پروژه ساختمانی در تهران بخاطر گودبرداری غیراصولی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X