طرح های اقتصاد مقاومتی دستگاهها در قزوین پیگیری می شود

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل یاری یکشنبه شب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: سامانه کلید تجارت می تواند در حوزه صادرات کالا بسیار موثر باشد و ضمن معرفی کالا و خدمات به حضور در بازارهای هدف کمک کند.

یاری بیان کرد: معرفی کالا، شرکتها، بازاریابی در خارج از مرزها، از طریق سایت های مجازی فرصت خوبی است که بدون هزینه می تواند انگیزه تولیدکنندگان را برای حرکت در مسیر صادرات بیشتر کند.

آموزش کارکنان و مدیران ادارات در اولویت است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین تصریح کرد: آموزش نیروها برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است و دستگاههای اجرایی در هر موضوعی که نیاز داشته باشند می توانیم کلاس های تخصصی با حضور استادان برجسته را برگزار کنیم.

یاری گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی باید الگوی خوبی برای کشور باشیم لذا با تشکیل جلسات مستمر هفتگی و ماهانه ضمن ارائه گزارش کار پیگیر فعالیتهای انجام شده و بررسی طرح ها هستیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بیان کرد: ۱۲ نفر کارشناس به عنوان رابط دستگاههای اجرایی وظیفه نظارت و بررسی طرح های اقتصاد مقاومتی را بر عهده دارند.

در ادامه علیرضا کشاورز قاسمی رئیس اتاق بازرگانی قزوین گفت: اگر نتوانیم بازاریابی مناسبی داشته باشیم وضعیت صادرات رونق نخواهد گرفت لذا از همه ابزارها و امکانات برای توسعه صادرات غیر نفتی باید استفاده کنیم.

وی افزود: یکی از کارهای اصلی اتاق بازرگانی قزوین راه اندازی شرکت های EMC است که تقویت آنها می تواند در حوزه صادرات هم کمک خوبی باشد.

کشاورز قاسمی با ابراز خرسندی از راه اندازی سایت کلید تجارت در قزوین تصریح کرد: اتاق بازذرگانی آمادگی کامل دارد با هر ایده ای که به افزایش صادرات کمک کند همراهی کند و با هدایت تولیدکنندگان و صادرکنندگان در مسیر رونق صادرات کالاهای غیر نفتی رسالت خود را به عنوان بخش خصوصی بخوبی ایفا کند.

محمدعلی قاسمی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قزوین هم با انتقاد از تعدد جلسات گفت: بیشتر وقت مدیران در جلسات متعدد سپری می شود که تداوم این روند مطلوب نیست.

وی افزود: باید بدنه کارشناسی دستگاهها آموزش دیده و بتوانند در برخی مواقع به جای مدیران در جلسات کارشناسی حضور پدا کنند تا مدیران فرصت کافی برای تفکر و تصمیم گیری و برنامه ریزی و پیگیری کارهای مهم را داشته باشند.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح های اقتصاد مقاومتی دستگاهها در قزوین پیگیری می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X