استفاده از توان زنان در فعالیت‌های اقتصادی ضروری است

استفاده از توان زنان در فعالیت‌های اقتصادی ضروری است

ایلنا/ مشاور رییس اتاق ایران در امور زنان کار آفرین، گفت: در فعالیت‌های اقتصادی تفکیک جنسیتی نقشی ندارد استفاده از نیروی زنان در بخش اقتصادی ضروری است.
سیده فاطمه مقیمی، در رابطه با فعالیت‌های اقتصادی زنان اظهار کرد: الگوهای مشخص برای بحث‌های توسعه اقتصادی در دنیا وجود دارد که یکی از موارد آن توسعه فعالیت‌های کار آفرینی است.
مقیمی با اشاره به حضور زنان در دانشگاه‌ها که ۶۰ درصد از ظرفیت دانشگاه‌ها کشور رابه خود اختصاص داده‌اند، گفت: حضور زنان در دانشگاه‌ها بیش از مردان است، زنان پس از اتمام دانشگاه وارد بازار کار می‌شوند پس زنان نیروی کار عظیمی هستند که نقشی پررنگ در فعالیت‌های اقتصادی خانواده و جامعه دارند.
وی افزود: بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی، توسعه می‌بایست در بخش خصوصی تحقق یابد بنابر این، این نیروی کار باید در بخش خصوصی بکار گرفته شود.
مقیمی با اشاره به اینکه در آمار‌های جهانی فعالیت زنان خانه دار شغل محسوب نمی‌شود، گفت: در حقیقت زن خانه دار شاغل محسوب می‌شود چرا که با فعالیت‌های درست خود موجب شده است که از هزینه‌های اضافی در سبد خانوار کاسته شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استفاده از توان زنان در فعالیت‌های اقتصادی ضروری است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X