مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن: دو میلیون و400 هزار واحد مسکونی روستایی تا سال 1405 احداث می شود

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن: دو میلیون و400 هزار واحد مسکونی روستایی تا سال 1405 احداث می شود

ایرنا/ مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن از تایید طرح جامع مسکن روستایی توسط وزارت راه و شهرسازی خبر داد و گفت: براساس این طرح باید تا سال 1405 دو میلیون و 400 هزار واحد مسکن روستایی جدید در کشور احداث شود.

حمیدرضا سهرابی روز افزود: از این تعداد یک میلیون و 635 هزار واحد روستایی پس از تخریب نوسازی می شوند و مابقی آن نیز در سطح روستاهای کشور احداث خواهند شد. نیاز مسکن روستایی ناشی از افزایش خانوار در روستاها از سال 1392 تا 1405 در مجموع 248 هزار واحد برآورد شده است.

وی با اشاره به مزیت های اجرای این طرح در سطح کشور، یادآور شد: در این طرح نیازها، ظرفیت های موجود، چشم اندازهای بخش مسکن روستایی و آسیب شناسی برنامه های قبلی مسکن روستایی به تفکیک استانها تا سال 1405 به صورت آماری مشخص شده است.

وی با بیان اینکه براساس پیش بینی های صورت گرفته از سال 1392 تا 1400 به طور متوسط به 87 هزار واحد مسکن روستایی در سال نیاز داریم، گفت: بررسی ها نشان می دهد از سال 1400 تا 1405 نیز به طور متوسط به 15 هزار واحد مسکن روستایی جدید در سال نیاز داریم که این واحدها باید در کشور احداث شوند.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران یادآورشد: براساس آمار مرکز آمار ایران تعداد واحدهای مسکونی روستایی کشور در سال 90 برابر با پنج میلیون و 713 هزار واحد بوده که این رقم در سال 92 به پنج میلیون و 382 هزار واحد رسیده در حالی که نیاز مسکن روستایی کشور در این سال پنج میلیون و 899 هزار واحد برآورد می شود.

سهرابی با بیان اینکه آمارها حاکی از آن است که مجموع خانوارهای روستایی تا سال 1405 به شش میلیون و 150 هزار خانوار افزایش یابد، گفت: براین اساس نیاز مسکن ناشی از افزایش خانوارهای روستایی از سال 1392 تا 1405 در مجموع 248 هزار واحد خواهد بود.

وی با اشاره به تعداد واحدهای غیرمقاوم موجود در روستاهای کشور، خاطرنشان کرد: در این طرح مقرر شده که براساس نیاز جامعه روستایی کشور از سال 1392 تا 1405، یک میلیون و 635 هزار واحد مسکونی در روستاهای کشور با انجام نوسازی، مقاوم سازی شوند که این میزان حدود 68 درصد واحدهای غیرمقاوم روستاها را شامل می شود.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران در عین حال تصریح کرد: بررسیهای آماری نشان می دهد که از 1392 تا 1400 سالانه به طور متوسط نیازمند مقاوم سازی 200 هزار واحد مسکونی روستایی با بهره گیری از تسهیلات بانکی هستیم.

وی تاکید کرد: با اجرای طرح جامع مسکن روستایی در انتهای این دوره تعداد واحدهای مقاوم سازی شده در روستاهای کشور به پنج میلیون و 150 هزار واحد مسکونی می رسد که این امر حاکی از آن است که 84 درصد واحدهای مسکن روستایی با استفاده از مصالح جدید و 67 درصد واحدهای یادشده نیز از نظر سازه در برابر حوادث طبیعی مقاوم سازی شده اند.

یادآورمی شود، نخستین همایش ملی روز روستا روزهای 14 و 15 مهرماه سال جاری به منظور تکریم روستاییان و ارتقا جایگاه و منزلت آنان برای رسیدن به خودباوری و افزایش سهم جامعه روستایی در تولید ناخالص ملی کشور، با حضور مسئولان، نمایندگان شوراهای اسلامی روستاها و تمام دست اندرکاران عرصه روستاهای کشور توسط معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس جمهور در تهران برگزار می شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن: دو میلیون و400 هزار واحد مسکونی روستایی تا سال 1405 احداث می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X