تظاهرات عليه پيمان تجارت آزاد ميان اروپا و آمريكا در ايتاليا

به گزارش ايرنا، در پي فراخوان اتحاديه هاي كاري فيوم ، چجيل، گرين پيس ، جنبش آب ،اتحاديه محيط زيست و ساير كميته هاي مخالف تصويب پيمان مبادلات آزاد ميان اتحاديه اروپا و آمريكا، هزاران نفر در شهر رم دست به تظاهرات زدند.
راه پيمايي امروز از ساعت 14 به وقت محلي (16:30 به وقت تهران) در شهر رم آغاز شد و تا ساعت 20 به وقت محلي ادامه دارد. صبح سبز كه امروز را روز بسيج ملي عليه اين پيمان اعلام كرده است ، شعار نوشته اي با تصوير باراك اوباما و جمله معروف وي«بله ما مي توانيم» را در مركز شهر رم آويخت و خواستار توقف فوري مذاكرات شد.
با توجه به موضوع اين راه پيمايي و حضور برخي از تندروهاي مراكز اجتماعي ، تدابير شديد امنيتي در طول مسير راه پيمايي اتخاذ شده است و احتمال درگيري نيز وجود دارد. در اين تظاهرات اتحاديه دانشجويان و شبكه دانش آموزان مدارس متوسطه نيز در اين راهپيمايي حضور دارند.
پيمان بين المللي تي تي آي پي ( پيمان تجاري و سرمايه‌ گذاري فرا -آتلانتيك)شامل توافق تجاري براي مبادلات آزاد است كه در حال بحث ميان اتحاديه اروپا و آمريكاست. هدف از اين مذاكرات پيچيده و محرمانه ، ايجاد بزرگترين منطقه مبادلات تجاري آزاد كه شامل نيمي از توليدات ناخالص جهان مي شود است.
اين در حالي است كه مقامات آمريكايي و اتحاديه اروپا اعلام كرده اند كه خود را موظف به حفاظت از محيط زيست و سلامت مصرف‌ كنندگان مي ‌دانند.
از ميان برداشتن موانع تجاري موجود ميان اتحاديه اروپا و امريكا و محافظت از سرمايه گذاري هاي خارجي از طريق تعرفه هاي تجاري بسيار پايين، از جمله اهداف اين پيمان است. منتقدين اين طرح عقيده دارند كه اين پيمان باعث پايين آمدن استانداردهاي امنيتي و حفاظتي در تمام بخش هاي اقتصادي، از كشاورزي تا صنايع و از نساجي تا انفورماتيك و بانك ها مي شود و قدرت بنگاه ‌هاي اقتصادي را افزايش داده و دست دولت ‌ها را در كنترل بازار به نفع جامعه مي‌ بندد.
پيمان تجاري و سرمايه‌ گذاري فرا -آتلانتيك يك پيمان تجارت آزاد ميان اتحاديه اروپا و امريكا ست كه به عقيده طرفداران اين طرح منجر به رشد اقتصادي چند جانبه مي‌شود.
اروپام**461**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تظاهرات عليه پيمان تجارت آزاد ميان اروپا و آمريكا در ايتاليا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X