اجرای اصول توان‌افزایی زنان در 800 شرکت

اجرای اصول توان‌افزایی زنان در 800 شرکت

مهرخانه/ بیش از 800 شرکت در یک گروه جهانی در همه بخش‌ها و از مناطق مختلف جهان، موافقت خود را برای اجرا و پشتیبانی از اصول توان‌افزایی زنان اعلام کردند.
این اصول، اقدام مشترک نهاد زنان ملل متحد و پیمان جهانی ملل متحد و متضمن توان‌افزایی زنان و پیشبرد برابری حنسیتی در محیط کار، بازار و اجتماع اعلام شده است.
در واقع با پیوستن این گروه به اصول توان‌افزایی زنان، مجموعه‌ای از مدیران تجاری زن در سطوح بالا به منزله هیئت مدیره اجرا و نظارت بر این پیمان جهانی پذیرفته شدند. مدیر اجرایی نهاد زنان ملل متحد، از حضور و مشارکت این گروه جدید اظهار خشنودی کرده و این اقدام را گام مؤثری برای ایجاد تحول در فرهنگ و آموزش و ساختارهای شغلی دانسته است که وضعیت زنان شاغل را در سطوح مختلف از جمله مدیریت سامان خواهد داد. وی همچنین از اصول توان‌افزایی زنان به عنوان چارچوب اساسی و زیربنایی برای مقابله با تبعیض و نابرابری یاد کرده است.
در سال‌های اخیر توان‌افزایی زنان برای مشارکت کامل در همه بخش‌ها از منظر نهاد زنان ملل متحد برای ایجاد اقتصادی قوی‌تر، تحقق اهداف توسعه و ثبات، و بهبود کیفیت زندگی زنان، مردان، خانواده‌ها و جوامع ضروری تلقی شده است. در این رابطه تأکید بسیاری بر نقش بخش خصوصی در جهت تلاش برای پیشبرد برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان وجود دارد. اصول توانمندسازی زنان، مجموعه‌ای از اصول راهنما برای تجارت و بخش خصوصی است که به چگونگی توان‌افزایی زنان در محیط کار، بازار و اجتماع می‌پردازد.
به نظر می‌رسد اکنون با گذشت چند سال از زمان تأسیس نهاد زنان ملل متحد؛ به عنوان اصلی‌ترین نهاد فعال در حوزه زنان که باید در سطح کلان به سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی جهت تحقق برابری جنسیتی اقدام کند، شاهد آن هستیم که تلاش می‌شود این هدف در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی جنبه عملی پیدا کند و تدوین اصول توان‌افزایی زنان، اقدامی در همین راستا به شمار می‌آید. البته نکته مهم در اجرای برنامه‌های مزبور، لزوم رویکردی همه‌جانبه؛ به‌گونه‌ای است که همه اهداف مقرر از جمله بهبود کیفیت زندگی زنان، مردان و خانواده‌ها، تحقق یابد؛ چراکه به نظر می‌رسد صرف تلاش برای جلب منافع اقتصادی بیشتر برای زنان در بازار کار و اشتغال، لزوماً به بهبود کیفیت زندگی افراد و خانواده‌ها منتهی نخواهد شد؛ اگرچه شناسایی و تضمین حقوق اقتصادی زنان امری ضروری به شمار می‌آید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای اصول توان‌افزایی زنان در 800 شرکت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X