هشدار نسبت به نمک‌های تصفیه نشده در بازار

هشدار نسبت به نمک‌های تصفیه نشده در بازار

سلامت نیوز/ دبیر شورای سیاستگذاری سلامت نسبت به مصرف بالای نمک و نیز توزیع نمکهای تصفیه نشده در بازار هشدار داد و گفت: بررسی وضعیت نمک مصرفی مردم هم از نظر نوع نمک و هم میزان آن و اجرای راههای اصلاح آن در دستور کار قرار گرفت.

علیرضا دلاوری در گفت وگو با فارس گفت: بسته جدیدی که در شورای سلامت و امنیت غذا مطرح شده سلامت نمک مصرفی است.
وی گفت: در بسته جدیدی نمک در مقوله میزان مصرف خانوارها و کیفیت آن بررسی می‌شود تا از این نظر که نمک موجود تصفیه شده است یا خیر و همچنین چه میزان ید در آن استفاده شده ارزیابی شود.
وی ادامه داد: از آنجا که مصرف نمک در کشور 2 برابر استاندارد جهانی است و به صورت یک رویه و عادت،نمک بر سفره مردم آورده می شود تصمیم گرفته شده تا میزان مصرف نمک بررسی و راهکارهایی که برای کاهش مصرف آن در سطح خانوارها وجود دارد ارائه شود.
رئیس دبیرخانه شورای سیاستگذاری سلامت گفت: روزانه باید 5 گرم نمک مصرف شود در حالی که هم اکنون هر ایرانی 10 گرم در طول یک روز مصرف می کند و این میزان باید به شدت کاهش یابد.
دلاوری ادامه داد: موضوع دیگر در رابطه با نمک که در این بسته دیده شده بحث سالم بودن نمک است.اینکه چه مقدار از نمک موجود در سطح بازار تصفیه شده است باید بررسی شود چرا که نمک های غیرمجاز و تصفیه نشده نیز در بازار وجود دارد.
وی تصریح کرد: همچنین قرار است میزان ید موجود در نمک نیز ارزیابی شود این موضوع با توجه به شیوع بالای گواتر در برخی استانهادر دستور کار قرار گرفته است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار نسبت به نمک‌های تصفیه نشده در بازار» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X