معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور: فرش دستباف ارزش افزوده بالا و اشتغال اقشار کم درآمد را دارد

معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور: فرش دستباف ارزش افزوده بالا و اشتغال اقشار کم درآمد را دارد

ایرنا/ دبیر کانون هماهنگی و دانش صنعت فرش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:فرش دستباف ایران دو مزیت ارزش افزوده بالا و درآمد زایی برای اقشار کم درآمد را دارد.

دکتر حمیدرضا مومنیان گفت:در میان کانون های مختلف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کانون هماهنگی دانش و صنعت فرش، بیشترین ارتباط را با بخش خصوصی برقرار کرده و اعتماد فعالان این عرصه را به دست آورده است.

وی افزود:یکی از نهادهای مؤثر در بدنه صنایع مختلف کانون ها هستند که توانسته اند ارتباط نزدیکی را با صاحبان صنایع در بخش خصوصی برقرار کنند.

وی افزود: کانون هماهنگی و دانش صنعت فرش توانسته است بین بخش دولتی و خصوصی اطمینان ایجاد کند. ارتباطی که برای بیان مشکلات و رفع آن ها ایجاد شده است که ضرورت وجود کانون فرش را اجتناب ناپذیر می کند.

مومنیان با اشاره به محل استقرار کانون هماهنگی و دانش صنعت فرش در کاشان افزود:کاشان یکی از قدیمی ترین و مهم ترین مناطق فرشبافی در دنیا و همچنین یکی از پنج منطقه بزرگ تولید فرش ماشینی جهان است و تقریباً بیشتر از 75 تا 80 درصد میزان سرمایه گذاری، اشتغال و تولید فرش ماشینی کشور در یک محدوده جغرافیایی بسیار کم یعنی کاشان قرار دارد. این دو مسئله باعث شده که کانون فرش جایگاه بالایی را پیدا کند.

وی گفت : این کانون توانسته با بخش خصوصی ارتباطی موفق برقرار کند و نهادهای مرتبط با فرش را بر سَرِ یک میز گرد آورده و موجبات همفکری و به تبع آن راهگشایی مشکلات و حل مسائل را فراهم آورد.

رییس پژوهشکده فرش دانشگاه کاشان در توضیح جایگاه کانون فرش گفت: در حال حاضر کانون جایگاه رفیع و معتبری را در بین نهادهای فرش دارد. نهادهای فرش عمدتاً خصوصی هستند و کانون فرش توانسته است به عنوان مرجع و مأمن معتبر و مورد وثوق در فرش ایران، نقش آفرینی نماید.

وی گفت :دست اندرکاران و علاقمندان فرش ایران می توانند با حضور در کانون به عنوان یک تشکل غیر سیاسی و صرفاً صنفی و خارج از دغدغه و نگرانی، مسائل خود را مطرح، بررسی و پیگیری کنند. از نظر ما این مهم ترین اتفاقی است که پس از انقلاب در حوزه فرش ایران رخ داده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور: فرش دستباف ارزش افزوده بالا و اشتغال اقشار کم درآمد را دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X