تلاش اتحادیه اروپا برای پیمان انرژی سریع با آمریکا

تلاش اتحادیه اروپا برای پیمان انرژی سریع با آمریکا

خراسان/ رئیس کمیسیون تجارت اتحادیه اروپا از لزوم صادرات نفت و گاز ایالات متحده به اروپا تحت اقدام مشترک تجارت فرااطلسی و با توجه به شرایط ژئوپلتیک اتحادیه اروپا خبر داد.

به گزارش رویترز، تنش ها میان روسیه و غرب بر سر آینده اوکراین، اتحادیه اروپا را ترغیب به پایان دادن چند دهه وابستگی به روسیه می کند. یک راه حل محتمل برای اتحادیه اروپا می تواند صادرات از امریکا باشد. دی گوچت در گفت و گو با خبرنگاری در واشینگتن عنوان کرد: «بسیار مهم است که موضوع این قراردادهر چه زودتر بررسی شود، چرا که اتفاقاتی در اتحادیه اروپا در حال انجام است».

وی اضافه کرد:«بنده گمان نمی کنم اقدام مشترک تجارت فرااطلسی بدون بندهایی مربوط به انرژی قابل تصور باشد». وی به اقدام مشترک تجارت فرااطلسی اشاره می کند که براساس مفاد اولیه آن قرار است کلیه موانع تجاری میان اتحادیه اروپا و امریکا برداشته شود. لغو ممنوعیت ٤٠ ساله صادرات آمریکا و انتقال نفت این کشور به اروپا می تواند سبب پایین آوردن قیمت نفت شود و این امر فشار زیادی بر روسیه و پوتین وارد خواهد کرد.

قرارداد امریکا و اتحادیه اروپا می تواند نتایج خوبی برای کشورهای اروپایی داشته باشد زیرا قیمت گاز طبیعی در این اتحادیه تقریبا سه برابر قیمتهای آمریکا است. کشورهای اروپایی با امید ایجاد امنیت انرژی در اتحادیه اروپا، خواستار یک بسته تفصیلی تجاری هستند که آمریکا را متعهد به صادرات انرژی می کند.اما حساسیت سیاسی این موضوع ممکن است مذاکرات تجاری که هم اکنون از بخش کشاورزی تا اقتصاد را در برمی گیرد، پیچیده کند. نگرانی امریکا از افزایش صادرات انرژی، زیاد شدن قیمت های سوخت در داخل این کشور است که ممکن است به قیمت از دست دادن حمایت صنایع پرمصرف انرژی منجر شود.

ممنوعیت صادرات نفت خام آمریکا به دهه ١٩٧٠ بر می گردد، زمانی که قانونگذاران آمریکایی در پی تحریم نفت کشورهای عربی اقدام به حفظ ذخایر این کشور کردند. دی گوچت هم چنین ادامه داد که حتی اگر این پیمان تجاری در یک سال آینده عملیاتی نشود، واشنگتن و بروکسل می توانند از یک توافق سیاسی روشن در زمینه انرژی منتفع شوند. وی افزود: «منظور من این است که توافق بر سر اقدام مشترک تجارت فرااطلسی در بهترین حالت در پایان سال آینده اتفاق می افتد اما می گمان می کنم که هر دو طرف موافق اند که مساله انرژی کمی فوری تر و هم چنین استراتژیک تر از اقدام مشترک است».

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تلاش اتحادیه اروپا برای پیمان انرژی سریع با آمریکا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X