20 درصد مدارس كشور را خيران ساخته اند

به گزارش ايرنا، سيدباقر مسلمي، شامگاه يكشنبه، در هجدهمين جشنواره خيران مدرسه ساز چهارمحال و بختياري اظهار داشت: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي تاكنون، 107 هزار مدرسه با 530 هزار كلاس درس و 63 ميليون و 520 هزار متر مربع زيربنا در كشور احداث شده است.
وي تأكيد كرد: از اين تعداد 18 هزار و 750 مدرسه با 105 هزار كلاس درس و 11 ميليون و 500 هزار متر مربع زيربنا را خيران ساخته اند.
مسلمي افزود: براي رسيدن به توسعه پايدار، ارتقاي شاخص هاي علمي ضرورت دارد و ساخت و ساز مدارس، زمينه دسترسي به آموزش مناسب و رشد در بخش هاي مختلف را فراهم كرد.
معاون توسعه مديريت، پشتيباني و مشاركت هاي مردمي سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور بيان داشت: اكنون وضعيت ايران در سه بخش آموزگار، دانش آموز و تجهيزات آموزشي مطلوب است اما با استانداردهاي جهاني هنوز فاصله داريم.
مسلمي عنوان داشت: جمهوري اسلامي ايران، اكنون دانش آموزاني با استعدادهاي بالا در رشته هاي مختلف دارد كه با توسعه فضاهاي آموزشي و تأمين تجهيزات مورد نياز آنان در علوم گوناگون، مي توان زمينه هاي موفقيت بيشتر اين سرمايه هاي كشور را فراهم كرد.
مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس چهارمحال و بختياري نيز در اين جشنواره گفت: اكنون 600 مدرسه در استان نيازمند مقاوم سازي است.
بيژن حيدري اظهار كرد: 100 مدرسه نيز در چهارمحال و بختياري خطرآفرين بوده و نيازمند تخريب و بازسازي است.
وي ادامه داد: در چهارمحال و بختياري كمبود مدرسه به معناي مكان فاقد مدرسه نداريم، اما در برخي مناطق سخت گذر استان، براي تأمين فضاي آموزشي، از كانكس استفاده و بهره گيري شده است.
حيدري بيان كرد: حدود 60 مدرسه قديمي در چهارمحال و بختياري شناسايي شده كه بايد تخريب و نوسازي شود.
مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس چهارمحال و بختياري يادآور شد: مجمع خيران مدرسه ساز اين استان 250 عضو دارد.
وي عنوان كرد: اين اعضا از سال 1361 تاكنون، در احداث 245 پروژه مدرسه سازي مشاركت داشته اند.
حيدري اظهار داشت: خيران مدرسه ساز چهارمحال و بختياري در سال گذشته 16 پروژه آموزشي به ارزش 25 ميليارد ريال را احداث كرده اند.
به گزارش ايرنا، هجدهمين جشنواره خيران مدرسه ساز چهارمحال و بختياري در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگي رفاهي لاله شهركرد برگزار شد.
7362/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «20 درصد مدارس كشور را خيران ساخته اند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X