افت بهره وری انرژی بخش صنعت در سال‏های اخیر

افت بهره وری انرژی بخش صنعت در سال‏های اخیر

ایرنا/ سازمان ملی بهره وری ایران از افت شدید بهره وری انرژی بخش صنعت در سال های 1389 و 1390 با وجود رشد مثبت آن طی سال‏های 1383 تا 1386 خبر داد.

به نقل از روابط عمومی سازمان ملی بهره وری ایران، معاونت پایش، نظارت و ارزیابی این سازمان که با استفاده از آمارهای مرکز آمار ایران به بررسی وضعیت بهره وری انرژی در بخش صنعت پرداخته، اعلام کرد: بهره وری انرژی بخش صنعت طی سال های 1383 تا 1386 از رشد مثبت برخوردار بوده است.

بنابر این گزارش از سال 1387 بهره وری انرژی در این بخش دچار نرخ رشد منفی شده به گونه ای که میزان بهره وری انرژی بخش صنعت در سال های 1389 و 1390 افت شدیدی را تجربه کرده است.

گزارش تدوین شده در سازمان ملی بهره وری ایران علاوه بر این، به محاسبه شاخص بهره ­وری انرژی در بخش صنعت به تفکیک استان ها پرداخته است.

براساس نتایج حاصل شده؛ بیشترین میزان رشد بهره ­وری انرژی طی سال های 1383 تا 1390 متعلق به استان های هرمزگان، خراسان رضوی و خراسان شمالی بوده و بیشترین میزان افت بهره ­وری انرژی به استان های قم، ایلام و زنجان تعلق داشته است.

گفتنی است این گزارش با استفاده از نتایج آمارگیری از «کارگاه های صنعتی10 نفر کارکن و بیشتر» طی سال‏های 1383 تا 1390 بر حسب نوع فعالیت و براساس طبقه بندی کدهای دو رقمی ISIC و همچنین به تفکیک استان که از سوی مرکز آمار کشور درباره مقدار مصرف انرژی و ارزش ستانده فعالیت اقتصادی منتشر شده، استخراج شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افت بهره وری انرژی بخش صنعت در سال‏های اخیر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X