پنج نوبت فیلم برداری از پلنگ های ایرانی در اسفراین

پنج نوبت فیلم برداری از پلنگ های ایرانی در اسفراین

ایرنا/ رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین گفت: یک دوستدار حیات وحش در این شهرستان در هفته گذشته موفق شد 5 نوبت از یک قلاده پلنگ ماده و توله آن فیلمبرداری کند. در روز چهارشنبه 'حمید فخرانی' اظهار کرد: این عکاس علاقه مند با استقرار در منطقه حفاظت شده 'ساریگل' توانست در مدت 48 ساعت از این دو قلاده پلنگ و دیگر وحوش تصاویر زیادی را ثبت و ضبط کند.
وی گفت: در سال جاری گروه های مختلفی از گردشگران و طبیعت گردان با حضور در منطقه ساریگل چندین مرتبه از پلنگ ایرانی در این منطقه تصویربرداری کرده بودند.
فخرانی افزود: مشاهده پلنگ در روز نشانگر امنیت منطقه و وجود زیستگاه بکر و مناسب برای زندگی این گونه منحصر به فرد است.
وی 'ساریگل' را منطقه ای با زیستگاههای متنوع دانست و افزود: وجود مناطق کوهستانی مرتفع سرد، تپه ماهورهای معتدل و سطح جلگه ای با اقلیمی نسبتا گرمتر، ساختار شکل زمین و تنوع توپوگرافی امکان زیست گونه های فون و فلور (گیاهی و جانوری) متعددی را در این منطقه فراهم کرده است.
دو پارک ملی و دو منطقه حفاظت سالوک و ساریگل شهرستان اسفراین در خراسان شمالی، از زیستگاههای اصلی پلنگ ایرانی و نیز گونه های مورد تغذیه آن، قوچ و میش و کل و بز است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پنج نوبت فیلم برداری از پلنگ های ایرانی در اسفراین» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X