عضو کمیته تعیین مصادیق بورسیه‌های وزارت علوم: 1600 پرونده بورسیه بررسی می‌شود/ استفاده از لفظ بورسیه‌های غیرقانونی صحیح نیست

عضو کمیته تعیین مصادیق بورسیه‌های وزارت علوم: 1600 پرونده بورسیه بررسی می‌شود/ استفاده از لفظ بورسیه‌های غیرقانونی صحیح نیست

خراسان/ رئیس کمیسیون اصل نود مجلس و عضو کمیته تعیین مصادیق بورسیه های وزارت علوم با اشاره به جلسه روز سه شنبه گذشته این کمیته تاکیدکرد : این جلسه برای تعیین شیوه انجام کار ، نحوه بررسی پرونده ها و تطبیق آن با قوانین و مقررات برگزارشد.

محمدعلی پورمختار که با خراسان گفت وگو می کرد در پاسخ به این سوال که از 3 هزار بورسیه چند پرونده بررسی خواهد شد گفت : رسیدگی به 1600پرونده در دستور کار کمیته قرار دارد.

نماینده کبودرآهنگ در ادامه افزود : در این نشست 8 اولویت تعیین شده و پرونده ها برمبنای آن بررسی می شوند ، تلاش بر این است که کسانی که به نحوی بورسیه شده اند با اغماض و مساعدت ادامه تحصیل بدهند.

رئیس کمیسیون اصل نود دراین باره توضیح داد : پرونده هایی که تخلف شان قابل چشم پوشی باشد درباره لغو بورسیه شان تصمیم گرفته خواهد شد البته از آنجایی که بنابر بر اغماض است این دسته می توانند با هزینه خودشان به تحصیل ادامه بدهند اما تعدادی که تخلف شان قابل اغماض نباشد هم بورسیه شان لغو می شود و هم از ادامه تحصیلاتشان جلوگیری می شود از طرف دیگرخسارت وارده نیز از آنها اخذ خواهد شد.

پور مختارگفت : مقرر شد گزارش های دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور وکمیته پیگیری بورسیه های غیر قانونی مجلس دریافت و از آنها برای تصمیم گیری نهایی استفاده شود. تلاش ما تعامل با سازمان ها و نهادهای ذی ربط است. وی در این باره که آیا نتایج کمیته برای تصمیم گیری به قوه قضائیه ارسال خواهد شد گفت : خیر،این موضوع قوه قضائیه ای نیست بلکه نتیجه بررسی ها منتج به ادامه بورس یا ممانعت از ادامه بورس افراد متخلف و لغو بورسیه می شود، بنابراین در این مرحله بحث قضائی مطرح نیست. مگر اینکه جعل مدرکی انجام شده باشد که روند قانونی خود را خواهد داشت.

پور مختار در پاسخ به این سوال که آیا به کار بردن لفظ غیر قانونی برای همه بورسیه ها درست است تصریح کرد: تا بررسی ها به اتمام نرسد نمی توان گفت که چه تعداد غیر قانونی هستند بنابراین دراین مرحله استفاده از لفظ «بورسیه های غیر قانونی» صحیح نیست.

قاضی سراج: پرونده های بورسیه ها تکمیل شد
در همین حال به گزارش مهر، سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه مراسم ختم پدر حجت الاسلام مصلحی وزیر سابق اطلاعات درباره نتایج پرونده بورسیه ها گفت: پرونده های بورسیه ها تکمیل شده، اما هنوز به قوه قضائیه ارسال نشده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو کمیته تعیین مصادیق بورسیه‌های وزارت علوم: 1600 پرونده بورسیه بررسی می‌شود/ استفاده از لفظ بورسیه‌های غیرقانونی صحیح نیست » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X