نحوه بکارگیری مربیان در پیش‌دبستانی‌های دولتی

نحوه بکارگیری مربیان در پیش‌دبستانی‌های دولتی

ایسنا/ مدیرکل آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ابلاغ شیوه‌نامه جدید مدیریت و اجرای دوره پیش دبستانی گفت:‌ داوطلبان به صورت غیرموظف می‌توانند در کلاس‌های پیش دبستانی دایر در مدارس دولتی مناطق محروم حضور یابند، البته باید برای این کار اداره آموزش و پرورش استان و منطقه مجوز تشکیل کلاس پیش دبستانی را با در نظر گرفتن مفاد شیوه نامه، فضا و نیروی انسانی ابلاغ کند.

دکتر رخساره فضلی با اشاره به ابلاغ شیوه‌نامه مدیریت و اجرای دوره پیش دبستانی عنوان کرد: در شیوه نامه مذکور ابلاغی به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور در مدیریت پیش دبستانی چارچوب روشنی ارائه شده است.
وی افزود: سعی برآن بوده است تا با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در تامین نیروی انسانی بار مضاعفی بر سیستم ایجاد نشود و بستر اجرای مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با اعمال راهکارهای استانی و منطقه‌ای با رعایت چارچوب‌های ملی فراهم شود.
مدیرکل آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در شیوه‌نامه ساماندهی نیروی انسانی این مجوز صادر شده است که بخشی از نیروهای رسمی مشغول به کار در آموزش و پرورش در کلاس‌های پیش دبستانی با شرایط خاص در مناطق اعلام شده، خدمت کنند گفت: دستیابی به آموزش با کیفیت بر مبنای اهداف آموزشی و تربیتی این دوره مدنظر ماست.

فضلی در پاسخ به اینکه آیا تمام معلمان ابتدایی می‌توانند داوطلب تدریس در پیش دبستانی شوند؟ گفت: داوطلبان به صورت غیرموظف می‌توانند در کلاس‌های پیش دبستانی دایر در مدارس دولتی مناطق محروم حضور یابند، البته باید برای این کار اداره آموزش و پرورش استان و منطقه مجوز تشکیل کلاس پیش دبستانی را با در نظر گرفتن مفاد شیوه نامه، فضا و نیروی انسانی ابلاغ کند.
وی افزود: حمایت بخش دولتی در مناطق با ضریب محرومیت بالا در کاهش شهریه دریافتی موثر است.

مدیرکل آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش افزود: مدارس و مراکز غیردولتی طبق ضوابط به روال گذشته ارائه خدمت می‌کند، اما نگاه دولت در مناطق محروم به جهت برقراری عدالت آموزشی، حمایت از آموزش و پرورش دوره پیش دبستانی به منظور ارائه خدمات آموزشی و تربیتی است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نحوه بکارگیری مربیان در پیش‌دبستانی‌های دولتی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X