شهین دخت مولاوردی:کشور ما به زنان مدیر نیاز دارد

شهین دخت مولاوردی:کشور ما به زنان مدیر نیاز دارد

شبکه ایران زنان/ شهین دخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری در امور بانوان به بیان اهمیت حضور زنان در پست های مدیریتی پرداخت و گفت:«همانطور که همه ما می دانیم نقش بانوان در حوادث و اتفاقات کشور غیرقابل انکار است. در حالی که امروزه در تمامی جهان بحث توسعه مطرح است, می بینیم که نقش زنان در بحث توسعه چقدر مورد توجه قرار می گیرد. این مساله را می توانیم از برگزاری سمینارهای متعدد در خصوص جایگاه زنان متوجه شویم.اما نمی توانیم منکر این موضوع بشویم که در تمام مدت نقش خطیرزنان به عنوان نیمی از جمعیت جهان نادیده گرفته شده و همین امر بیانگر نابرابری های جنسی و اجتماعی است.»
او افزود : «همه ما می دانیم که جوامع از عدم حضور درست زنان در موقعیت های مختلف چه ضربه های جبران ناپذیری دیده است. و با دیدن این مسائل و مشکلات باید در صدد رفع این نقیصه بر بیاییم. اما برای رفع این مساله نیازمند ان هستیم که زنان را در تصمیم گیری های سطوح مختلف جامعه سهیم کنیم.این مساله باعث موفقیت های چشمگیری در جامعه می شود و می توان نمونه بارز آن را می توان در کشورهایی چون فنلاند و دنمارک دید که بیش از ۴۰ درصد موقعیت های تصمیم گیری در اختیار زنان است.»
معاون رئیس جمهوری در امور بانوان با ابراز نگرانی درباره وضعیت مدیریتی زنان در کشورهای در حال توسعه افزود:«اما متاسفانه باید بگویم در کشور ما تنها تعداد محدودی از پست های مدیریتی در دست زنان است و درصد کمی از مشاغل مدیریتی به آن ها اختصاص یافته است.ما با دریافت این حقیقت و وجود نابرابری های مدیریتی ر شغل های گوناگون و با توجهبه اینکه جمع کثیری از افراد دانشگاهی را زنان تشکیل می دهند در صدد هستیم که این مشکل را مرتفع کنیم.»
مولاوردی در پایان تاکید کرد:«باید گفت که کشور ما به مدیریت و تصمیم گیری زنان و توانمندی های آن ها به سختی نیازمند است.چرا که مدیریت و تصمیم گیری های زنان یکی از پیش نیازهای توسعه پایدار است. در کشورهایی که فرصت های تصمیم گیری میان زنان و مردان منصفانه تقسیم نشده،فرآیند توسعه آن گونه که انتظار داشته‌اند موفق نبوده است. تداوم و شتاب توسعه هنگامی رخ خواهد داد که زن و مرد و دوشادوش یکدیگر مسئولیت توسعه را بر عهده بگیرند.از طرف دیگر کسب مشاغل مدیریتی توسط زنان می تواند به بازشناسی توانایی آن ها کمک موثری باشد و بحث بازتولید اعتماد به نفس را زنانی که همیشه زیر سئوال بوده اند مطرح م کند.علاوه بر این، رشد دختران و زنان تحصیل کرده دانشگاهی و پیشی گرفتن آنان از مردان جامعه در چند ساله اخیر نمود پیدا کرده است که لزوم بحث مدیریت زنان را بیش از پیش مطرح می‌سازد.»

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهین دخت مولاوردی:کشور ما به زنان مدیر نیاز دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X