اختصاص 2500میلیارد ریال به کشاورزان زیان دیده پایاب درحوضه آبریزدریاچه ارومیه

 اختصاص 2500میلیارد ریال به کشاورزان زیان دیده پایاب درحوضه آبریزدریاچه ارومیه

ایرنا/ با تصویب هیات دولت برای جبران خسارت کشاورزان در زمین های زراعی پایاب بند انحرافی نوروزلو در حوضه آبریز دریاچه ارومیه ومقابله با خشکسالی،مبلغ دو هزار و پانصد میلیارد ریال اختصاص یافت.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیرات در جلسه 23/6/1393 به پیشنهاد معاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی رئیس جمهور و به استناد اصل 138 قانون اساسی موافقت کرد برای جبران خسارت کشاورزان در زمین های زراعی پایاب بند انحرافی نوروزلو در حوضه آبریز دریاچه ارومیه ومقابله با خشکسالی،مبلغ دو هزار و پانصد میلیارد ریال از محل منابع ماده 10 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده 12 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور موضوع بند ش ماده 224 قانون برنامه پنجم توسعه در اختیار استانداری های آذربایجان شرقی و غربی قرار می گیرد تا برابر قوانین ومقررات مربوط هزینه شود.
همچنین مقرر شد معاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی رئیس جمهور این اعتبار را با هماهنگی دبیرخانه کارگروه نجات دریاچه ارومیه توزیع کند.

بر اساس مصوبه دولت استانداری های آذربایجان شرقی وغربی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی موظف شدند درقالب سامانه (بانک اطلاعات) به تفکیک مشخصات فردی ( ازجمله شناسه ملی ومستندات مالکیت)میزان سهمیه آب صرفه جویی شده (سهم حقابه بران و سهم آبه بران) موقعیت جغرافیایی زمین کشاورزی(حدنگاری) ومبانی نحوه محاسبه و پرداخت خسارت به کشاورزان ذینفع، ضمن ایجاد دسترسی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری به سامانه مذکور گزارش عملکرد این مصوبه را به معاونت یاد شده به صورت ماهانه ارائه کنند.
این مصوبه را معاون اول رییس جمهوردر 29شهریور1393 ابلاغ کرده است .

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان « اختصاص 2500میلیارد ریال به کشاورزان زیان دیده پایاب درحوضه آبریزدریاچه ارومیه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X