کودک/دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

کودک/دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!

زیست نیوز/ زمانیکه بچه برای اولین بار قدم های خود را بر می دارد و شروع به راه رفتن می کند مادر سرشار از شادی می شود... اگر هر گونه تاخیری در این زمینه رخ دهد ، به جای آن احساس ترس و پریشانی می کند مخصوصا اگر بچه دیگری در همان سن در اطراف شما وجود داشته باشد که شروع به راه رفتن کرده است و اینجاست که شما شگفت زده می مانید ...

سن راه رفتن بچه
سن مناسب بچه برای اینکه راه رفتن را آغاز کند بین 12 تا 14 ماهگی است اگر هر گونه تاخیری رخ بدهد نیاز به مشورت با پزشک و متخصص کودکان وجود دارد. اکثریت قریب به اتفاق تاخیر در راه افتادن فرزندان شما می تواند نرمی استخوان باشد (نرمی استخوان ناشی از استخوان های نرمی است که ناشی از کمبود مواد معدنی در استخوان هاست) این دلیل مهمترین دلیل تاخیر در راه افتادن بچه است.
میتواند دلیل آن این باشد که شیر مادر و همه لبنیات شیر حیوانات به عنوان جانشین غذا مورد استفاده قرار می گرفته است. شاید این شیر مقدار کافی ویتامین D که بچه به آن نیاز دارد و نقش اصلی در سفتی و سختی استخوان های کودک است را تامین نمی کند ، پس لازم است که به بچه مقادیری ویتامین A از سومین ماه تولد داده شود حتی برای بیماری استخوان شکننده شاید تاثیر گذار نباشد که منجر به تاخیر در خروج دندان های شیری که از ماه ششم شروع به درآمدن می کند شود و منجر به تاخیرهای بعدی در ایستادن و توانایی نگه داشتن و تعادل و راه رفتن بچه نیز می شود.
نرمی استخوان باعث برخی تغییرات در استخوان کودک می شود (جمجمه ،قفسه سینه ،طرفین ،و حتی می تواند باعث ورم شکم و پشت نیز شود)که اگر به آن توجه کافی نشود و در زمان مقرر خود درمان نشود باعث ایجاد انحنا در پاها می شود.
اختلالات رشد استخوان ها در کودک که باعث ایجاد اثرات فیزیلوژییکی بعدی در کودک و خانواده اش نیز می شود مخصوصا اگر این کودک دختر باشد.
دلایلی برای تاخیر در راه افتادن کودکانی که از بیماری های ژنتیکی نظیر سندروم داون رنج می برد نیز وجود دارد.
یا بیماری سوخت ساز و دیگر بیماریهای نادر که منجر به رشد آرام سلول های مغزی و دیگر مشکلات نادر نیز می شود نیز می تواند از دلایلی تاخیر در راه افتادن کودکان باشد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کودک/دلایلی که برخی از بچه ها دیر راه می افتند!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X