مديركل بنادرخوزستان:مذاكرات اوليه براي حمل محصولات پتروشيمي موردنياز كشورلهستان انجام شد

سعدالله عبدالهي روز يكشنبه در حاشيه بازديد هيات تجاري لهستاني از منطقه ويژه پتروشيمي ماهشهر و تاسيسات دريانوردي بندر امام خميني(ره) در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: هيات لهستاني علاقه مند است تا محصولات توليدي پتروشيمي در بندرامام خميني (ره) را خريداري و با محصولاتي كه در كشور خود توليد مي كنند يك سرمايه گذاري مشترك را ايجاد كنند.
وي افزود: اين محصولات بايد از طريق امكاناتي كه ما در بندر امام خميني( ره ) در اختيار داريم بارگيري و حمل شود كه در اين زمينه مذاكرات اوليه انجام شده است.
مديركل بنادر و دريانوردي خوزستان ادامه داد: وجود پتانسيل هاي قوي در منطقه ويژه پتروشيمي و منطقه بندر امام خميني(ره) براي لهستاني ها شگفت آور بود چرا كه آن ها معتقدند كه صنايع پتروشيمي درعمق خاك آن ها قرار دارد درحالي كه در خوزستان اين صنعت در كنار دريا قرار دارد و حمل و نقل آن آسان تر است.
وي بيان كرد: ميزان سرمايه گذاري اين كشور در خوزستان به صورت كامل مشخص نشده است و پس از جلسات تخصصي و تعاملات بيشتر نوع سرمايه گذاري و ميزان آن نيز بيشتر مشخص مي شود.
عبدالهي بيان كرد: تاكنون در تجارت دريايي و بندري هيچگونه محدوديتي وجود نداشته و شرايط حمل و نقل در بنادر استان نيز با روند مطلوبي پيش مي رود.
وي ادامه داد: همچنين در زمينه ايجاد تسهيل تجارت بين فعالان حوزه حمل و نقل دريايي كشورمان و ساير كشورها در سال جديد اقدامات خوبي صورت گرفته است.
مديركل بنادر و دريانوردي خوزستان گفت: گرايش دولت همواره به سمت حمايت از توليدات داخلي درجهت توسعه صادرات بوده و به همين دليل نيز تا اندازه اي تعرفه محصولات وارداتي افزايش يافته و آماري كه در زمينه صنايع همجوار در اختيار داريم ، رشد 18 درصدي حمل و نقل در صنايع پتروشيمي و محصولات صنايع همجوار را نشان مي دهد.
يك هيات تجاري 30 نفره از لهستان در حوزه نفت، گاز، پتروشيمي و حمل و نقل روز يكشنبه از ظرفيت هاي منطقه ويژه پتروشيمي ماهشهر و تاسيسات دريانوردي بندرامام خميني(ره) در جنوب خوزستان ديدن كرده و براي تعاملات تجاري بيشتر نيز با اعضاي اتاق بازرگاني اهواز نشستي تخصصي را در هتل پارس اهواز برگزار كردند.
7152/6064**1565

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مديركل بنادرخوزستان:مذاكرات اوليه براي حمل محصولات پتروشيمي موردنياز كشورلهستان انجام شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X