معاون اول قوه قضاییه: ایران در بسیاری از معادلات جهانی تاثیرگذار است

معاون اول قوه قضاییه: ایران در بسیاری از معادلات جهانی تاثیرگذار است

ایرنا/ معاون اول رییس قوه قضاییه، گفت: امروز ایران در بسیاری از معادلات جهانی و نه فقط منطقه ای تاثیرگذار است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین 'غلامحسین محسنی اژه ای' روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه روسای کل سابق و جدید دادگستری استان کرمان افزود: دشمنان از ایران اسلامی به عنوان مقتدرترین کشور در آینده نزدیک یاد می کنند و می گویند اگر مسایل منطقه را بخواهید به شیوه صحیح حل کنید جز با مشارکت ایران امکان پذیر نیست.

وی اظهار کرد: دشمن می داند امروز بسیاری از معضلات دنیا با مشارکت ایران قابل رفع است.

وی با گرامیداشت مجاهدت های هشت سال دفاع مقدس گفت: این مجاهدت ها و تلاش ها سبب شده ما امروز کشوری مقتدر و اثرگذار در جهان باشیم.

معاون اول قوه قضاییه، دفاع از حق، وطن، ناموس، مال و جان را امری عقلایی خواند و ادامه داد: عقلای عالم همه بر این امر قائل هستند که در دفاع از این مسایل انسان باید تلاش کند و به حکم عقل دفاع از حریم انسانی واجب است و به حکم شرع دفاع لازم و واجب است.

وی با اشاره به آغاز جنگ تحمیلی، گفت: ما در چنین روزهایی مورد تجاوز و تعدی گسترده ای قرار گرفتیم در حالی که انقلابی نوپا، کم سابقه، به معنای واقعی فرهنگی و بدون کودتا و درگیری های مسلحانه متدوال انقلاب ها با اتکا به خدا و با پیشوایی و مقتدایی یک فقیه جامع الشرایط دین شناس و دنیاشناس داشتیم.

حجت الاسلام محسنی اژه ای، بیان کرد: انقلاب اسلامی هنوز در حال شکل گرفتن ساختار و مهندسی ساختار نظام بود که در ماه های اول انقلاب یک توطئه پیچیده و پی در پی در داخل کشور آغاز شد.

وی به تحرکات داخلی جریان های مختلف و ترور شخصیت ها اشاره کرد و گفت: از همه مهم تر از بیرون هم جنگ تمام عیار نظامی با حمایت های شرق و غرب علیه این انقلاب نوپا آغاز شد.

وی گفت: حمله ای از هوا و زمین با ارتشی به فرماندهی یک فرد کینه توز، لجوج، معاند، قلدر و بی انصاف به نام صدام با حمایت هایی که می شد علیه ایران آغاز شد در حالی که هنوز نیروی منظم نظامی نداشتیم و بخش های مختلف کشور نیز با تنش هایی مواجه بود.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: با این شرایط پول ما را در خارج کشور بلوکه کرده و از همان زمان ما را تحریم کردند و بسیاری از تجهیزات جنگی را به ما نمی دادند.

وی با طرح این سووال که این معجزه قرن بر چه اساسی با چه پشتوانه ای به وجود آمده است، گفت: ایمان به خدا، توکل به ذات حق، ایمان به وعده های الهی، مقاومت، پیروی از ولی امر و اتحاد و وحدت کلمه از عوامل اساسی بوده است.

حجت الاسلام محسنی اژه ای ادامه داد: امروز هم راهی غیر از همین مسیر برای پیشرفت و تعالی کشور وجود ندارد.

وی گفت: همه باید استعداد خود را در تجهیز نیروهای نظامی به کار گیریم و تجهیزات، سیستم اطلاعاتی و نیروی انتظامی قوی را داشته باشیم اما موفقیت نهایی همه این موارد بر پایه اتکا به خدا، پیروی از ولی امر، مجاهدت و خسته نشدن است.

وی خطاب به مردم استان کرمان، گفت: افتخار بر شما باد به دلیل وجود سردار سلیمانی که امروز وقتی نام وی مطرح می شود ارکان و ستون فقرات دشمن به لرزه در می آید.

معاون اول قوه قضاییه بیان کرد: امروز وقتی نام سردار سلیمانی به زبان می آید، حساب دشمن حساب دیگری است و این یک معجزه الهی و یکی از افتخارات و مقاومت های مردم کرمان و لشکر 41 ثارالله است.

وی افزود: بیش از 60 سال مذاکره شد، اما فلسطین و مردم مسلمان آواره فلسطین روز به روز اوضاع وخیم تری پیدا کردند و اسراییل تکبر و زیاده خواهی اش بیشتر شد.

حجت الاسلام محسنی اژه ای گفت: اسراییل از نیل تا فرات را آرزو می کرد و هیچ ارزشی برای کشورهای عربی همسایه خود قایل نبود و برای کشورهای مسلمان دوردست هم هر روز نقشه می کشید و چنگ و دندان نشان می داد.

وی بیان کرد: ایمان و مقاومت، دروغ شکست ناپذیری اسراییل را در هم شکست، به جان مسلمانان جهان روح تازه و غزه را نجات داد.

وی بیان کرد: برخی می گفتند فقط کلید حل مشکلات این است که با آمریکا کنار بیاییم اما امام راحل لقب شیطان بزرگ را بی دلیل به آمریکا نداده است و ما 35 سال را تجربه کرده ایم.

معاون اول قوه قضاییه گفت: امروز هم همین حرف وجود دارد که اگر ما می خواهیم بر همه مشکلات پیروز شویم و مسایل مان بی تنش حل شود باید با آمریکا کنار بیاییم.

وی با طرح این سووال که مگر لازم است تا ابد با آمریکا قهر بود؟ افزود: لازم نیست اما به شرط اینکه شیطان از شیطان بودنش خارج شود.

وی اظهار کرد: شیطان در پاره ای از مواقع برای اینکه ما را همگام با خود کند جایی نیز لبخند می زند و خود را همراه می کند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای گفت: تا زمانی که دشمن، دشمن است و از شیطان بودنش دست برنداشته است باید از او حذر کرد و باید با نگاه دشمن به او نگاه کرد و نباید فریب بخوریم.

وی همچنین به خدمات رییس کل سابق دادگستری استان کرمان اشاره و اضافه کرد: حجت الاسلام توکلی فردی روحانی، فاضل و متدین است و در دستگاه قضایی پله پله بالا آمده، همه مراحل را بتدریج طی کرده و با حفظ حریم ها کار کرده است.

وی با اشاره به دعوت از حجت الاسلام توکلی به دیوان عالی کشور به عنوان بالاترین جایگاه دستگاه قضایی گفت: هرچند به وجود وی در آنجا نیاز است ولی وی به دلیل شرایط شخصی خواستار ماندن در کرمان شد و در بخش دادگاه نظامی استان کرمان مشغول خدمت می شود.

معاون اول قوه قضاییه اظهار کرد: یداالله موحد نیز فردی خوش فهم، با دانش قضایی، اهل دقت و استقلال رای، جانباز و از خانواده شهداست.

وی خطاب به رییس کل جدید دادگستری کرمان با بیان این که استان کرمان دارای ظرفیت های بسیار زیاد است گفت: مسوولیت سنگین تری بر دوش شما نهاده شده است و اگر بخواهید این بار سنگین را با موفقیت تحمل کنید الزاماتی دارد.

حجت الاسلام محسنی اژه ای ادامه داد: باید از خود و از این مسوولیت خطیر صیانت کنید، به میزان سنگین شدن این مسوولیت باید استمداد از خدا و اهل بیت، قرآن و نماز زیادتر شود.

وی بر مشورت در امور توسط رییس کل دادگستری تاکید کرد و گفت: مشورت هیچ منافاتی با رای قاضی ندارد و می توان با حفظ مرزها تعامل کرد.

وی تصریح کرد: حیف است در این استان فقیر باشد و مردم این استان به دنبال برخی از جرم ها بروند.

معاون اول قوه قضاییه از مواد مخدر به عنوان یکی از مشکلات و معضلات استان کرمان نام برد و افزود: بسیاری از افراد به دلیل شرایط دشوار زندگی در این دام می افتند.

وی اظهار کرد: باید در راستای آرامش استان در همه ابعاد تلاش کنید و با سایر دستگاه ها نیز همدلی داشته باشید.

وی به امضای قرادادهای مختلف سرمایه گذاری در استان طی ماه های اخیر اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی نیز در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی کمک می کند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای افزود: باید به دولت کمک کرد در مدیریت ها از افراد صالح استفاده شود و افرادی که با نظام و ولایت رابطه ای ندارد نباید از آنها در مدیریت ها استفاده کرد و گرنه ضرر می کنیم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون اول قوه قضاییه: ایران در بسیاری از معادلات جهانی تاثیرگذار است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X