آریا بررسی کرد؛ سهم نوزادان متولد 93 از یارانه نقدی/تعداد نی نی هایی که هنوز یارانه نگرفته اند؟

آریا بررسی کرد؛ سهم نوزادان متولد 93 از یارانه نقدی/تعداد نی نی هایی که هنوز یارانه نگرفته اند؟

آریا/ مطلبی که می خوانید از سری مطالب خبرگزاری آریا است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.
دولت باید رقمی معادل 24 میلیارد و 657 میلیون و 496 هزارو 500 تومان بابت یارانه تازه متولدشدگان پرداخت کند.
به گزارش خبرنگار آریا، سخنگوی دولت از تصویب پرداخت یارانه نقدی تازه متولدشدگان در جلسه امروز هیئت دولت خبرداد و گفت:متولدین جدید از این ماه یارانه دریافت می کنند.
با آغاز اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها از ابتدای سال جاری و ثبت نام مجدد از متقاضیان دریافت یارانه نقدی در بیستم فروردین ماه به مدت 10 روز اولین گام برای اصلاح قانون هدفمندی و همچنین سامان دادن به نحوه پرداخت یارانه نقدی در دولت یازدهم کلید خورد.
در مدت زمان تعیین شده برای ثبت نام 73 میلیون نفر برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام و 2 میلیون و 400 هزار نفر انصراف دادند.
اما موضوعی که با پایان مهلت ثبت نام و بسته شدن سامانه یارانه نقدی مورد توجه قرار گرفت یارانه تازه متولدین بود، چراکه پس از مهلت قانونی تعیین شده دیگر دسترسی برای ثبت نام جدید و یا اصلاح اطلاعات امکان پذیر نبود.
از این رو برخی با انتقاد به این مسئله خواستار توجه دولت و پرداخت حقوق تازه متولدین شدند، که بالاخره پس از گذشت 4 ماه دولت تصمیم گرفت از ماه جاری یارانه این گروه را نیز پرداخت کند.
541 هزارو 923 نوزاد یارانه نگرفتند
طبق گزارش آمار مرکز ثبت احوال کشور از ابتدای امسال 660 هزارو 354 کودک متولد شده اند که از این تعداد 118هزارو 431 نفر مربوط به فروردین ماه است. به فرض این که اطلاعات تمامی متولدین فروردین ماه در مدت زمان تعیین شده ثبت شده باشد ، تا به امروز به 541 هزارو 923 نوزاد یارانه پرداخت نشده است.
همچنین در صورتی که تمامی والدین این نوزدان متقاضی دریافت یارانه برای فرزندان خود باشند ، دولت برای پرداخت یارانه این تعداد باید رقمی معادل 24 میلیارد و 657 میلیون و 496 هزارو 500 تومان هزینه کند.
همچنین طبق آمار سازمان ثبت احوال، از ابتدای امسال تا به امروز 163هزارو 516 نفر فوت شده اند که با کسر فوت شدگان در فروردین ماه به تعداد 30هزارو 765 در مجموع 132 هزارو 751 نفر از دریافت یارانه حذف شده اند.
اضافه شدگان دریافت یارانه 409 هزارو 172 نفر بیشتر از حذف شدگان
مقایسه آمار متولدین نسبت به فوت شدگان نشان می دهد تعداد اضافه شدگان برای دریافت یارانه 409 هزارو 172 نفر بیش از تعداد حذف شدگان است .
اما با وجود این که سخنگوی دولت اعلام کرده از ماه جاره یارانه تازه متولدین پرداخت می شود ، اما از پرداخت معوقات آنان سخنی به میان نیاورده است و به نظر هم نمی رسد با وجود گلایه های دولتی ها مبنی بر نبود اعتبار لازم در این زمینه دولت قصد داشته باشد معوقات چند ماهه متولدین جدید را به خانوارها پرداخت کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آریا بررسی کرد؛ سهم نوزادان متولد 93 از یارانه نقدی/تعداد نی نی هایی که هنوز یارانه نگرفته اند؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X