مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران خبر داد: افزایش ظرفیت انتقال گاز کشور به ٤٠٠ میلیارد متر مکعب در سال

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران خبر داد: افزایش ظرفیت انتقال گاز کشور به ٤٠٠ میلیارد متر مکعب در سال

ایرنا/ مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران گفت، حجم انتقال گاز در افق ١٤٠٤ از ٢٠٠ میلیارد مترمکعب در حال حاضر به ٤٠٠ میلیارد مترمکعب در سال افزایش می یابد.

محمدعلی امام اظهار داشت: در حال حاضر ٣٣ هزار و ١٢٤ کیلومتر خط لوله انتقال گاز در کشور وجود دارد که این میزان در افق ١٤٠٤ به ٦١ هزار و ٤٥٧ کیلومتر می رسد.

وی افزود: این شرکت در حال حاضر ٧١ واحد تاسیسات تقویت فشار گاز در اختیار دارد که این تعداد در افق ١٤٠٤ به ١٣٦ مورد افزایش می یابد.

امام با بیان اینکه در حال حاضر ٣٦ مرکز بهره برداری فعالیت های عملیاتی را انجام می دهند، خاطرنشان کرد: در افق ١٤٠٤تعداد مراکز بهره برداری به ٧٤ مرکز خواهد رسید.

وی بااشاره به اینکه تاکنون ٦٩ درصد بودجه سرمایه شرکت در سال جاری جذب شده است، تصریح کرد: در پنج ماه نخست امسال، ارتباط بین خطوط سوم و دهم سراسری در کیلومتر ٢٧٢ خط لوله سوم در حوزه منطقه ٥، تعمیر و تعویض بخشهای معیوب خطوط لوله از جمله خطوط اول و دوم سراسری ٤٠ اینچ اهواز و ٣٦ اینچ شهید مصطفوی و جنوب خراسان، برقراری ارتباط نیروگاهها با خطوط سراسری از جمله نیروگاه تشان با خط لوله دهم سراسری در حوزه منطقه ١٠ انجام شده است.

وی افزود: همچنین ایمن سازی نقاط آسیب پذیر خط لوله پنجم سراسری در حوزه منطقه ١٠، نصب لانچر و رسیور روی خطوط دارای اولویت، نصب و راه اندازی یک دستگاه الکتروکمپرسور در طرح توسعه تاسیسات تبریز و افزایش ظرفیت انتقال این تاسیسات از ٣٦ میلیون مترمکعب به ٤٨ میلیون مترمکعب نیز در بازه زمانی یادشده به اتمام رسیده است.

شرکت ملی گاز اعلام کرد: دو طرفه کردن تاسیسات تقویت فشار گاز سراب به منظور افزایش پایداری در استان اردبیل، بهره برداری از تاسیسات ذخیره سازی سراجه با تزریق ٧٠٠ میلیون مترمکعب گاز و انجام تعمیرات اساسی فازهای یک و دو پالایشگاه سراجه از دیگر فعالیت های شرکت انتقال گاز از ابتدای سال تاکنون است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران خبر داد: افزایش ظرفیت انتقال گاز کشور به ٤٠٠ میلیارد متر مکعب در سال» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X