مصوبات نخستین جلسه شورای عالی جوانان در دولت یازدهم

مصوبات نخستین جلسه شورای عالی جوانان در دولت یازدهم

ایسنا/ معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به جلسه شورای عالی جوانان گفت: بررسی وضعیت ساختار جوانان، ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی جامع در حوزه جوانان و تصویب کلیات سند ملی مشاوره ازدواج از مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

به گزارش سرویس «جوانان» ایسنا، دکتر محمود گلزاری در این زمینه افزود: در این جلسه اکثریت اعضا با تفکیک حوزه ورزش از جوانان موافق بودند و آن را کاری اشتباه دانستند و مقرر شد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری ظرف دوماه تمامی ایده‌های مطرح شده در حوزه ساختار جوانان را بررسی کند و نتیجه در دستور جلسه شورای عالی جوانان قرار گیرد.

وی افزود: در این جلسه بر ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی جامع جوانان که یکی از نیازهای ضروری انجام فعالیت در این حوزه است تاکید شد تا دستگاه‌های متولی امور جوانان بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند؛ اما با توجه به در پیش بودن هفته ازدواج بیشتر موضوعات در حوزه خانواده و ازدواج جوانان مطرح شد. طرح تدوین سند ملی مشاوره ازدواج و ایجاد مراکز مشاوره ازدواج و خانواده جوانان به طور تفصیلی بیان شد.

معاون ساماندهی امور جوانان تاکید کرد: کلیات این طرح ها مورد موافقت اعضای شورای عالی جوانان قرار گرفت؛ اما با توجه به نظرات گوناگون مطرح شده در جلسه مقرر شد جزییات این طرح‌ها و آیین نامه اجرایی آن در کمیته تخصصی شورای عالی جوانان بررسی و مورد مطالعه قرار گیرد.
گلزاری در خصوص تشکیل کمیته تخصصی شورای عالی جوانان نیز گفت: دکتر جهانگیری در این جلسه مقرر کردند یک کمیته تخصصی برای بررسی این طرح متشکل از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، سازمان هلال احمر، سازمان بهزیستی، سازمان تبلیغات اسلامی و معاونت حقوقی ریاست جمهوری و به دبیری اینجانب تشکیل شود تا بررسی جامعی در خصوص این طرح صورت گیرد و جزییات آن در آینده جلسه شورای عالی جوانان مطرح شود.

وی افزود: همچنین مقرر شد دبیرخانه شورای عالی جوانان کمیته‌های تخصصی را راه اندازی کند تا از این پس دستورات جلسه ابتدا در این کمیته ها و با حضور نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌ها به جمع بندی اولیه رسیده و سپس در شورای عالی جوانان مطرح شود.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با تقدیر از مواضع و نگاه ویژه معاون اول رئیس جمهور به حوزه جوانان گفت: دکتر جهانگیری در این جلسه بر تشکیل منظم جلسات شورای عالی جوانان تاکید کردند و قرار شد این جلسات حداکثر هر سه ماه یکبار برگزار شود و حتی در صورت ضرورت این شورا زودتر نیز تشکیل جلسه دهد.
گلزاری در پایان ابراز امیدواری کرد که با تشکیل منظم شورای عالی جوانان بسیاری از چالش‌های این حوزه کاهش یابد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مصوبات نخستین جلسه شورای عالی جوانان در دولت یازدهم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X