آخرین وضعیت تغییرات طرح تفضیلی پایتخت/ برخورد جدی با تخلفات کیفی ساختمان

آخرین وضعیت تغییرات طرح تفضیلی پایتخت/ برخورد جدی با تخلفات کیفی ساختمان

مهر/ معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تشریح آخرین وضعیت تغییرات طرح تفضیلی پایتخت گفت: دو موضوع در این مدت به پیشنهاد شهرداری تهران مورد بازنگری قرار گرفته که یکی از آنها موضوع حذف مازاد طبقه در بافت های ناپایدار و دیگری نیز موضوع تغییر پهنه باغات در شهر تهران است.

علیرضا نادری با اشاره به آخرین وضعیت تغییرات طرح تفضلی شهر تهران گفت: از زمان مسئولیت من در شهرداری تغییری در طرح تفضیلی ایجاد نشده و تنها شورای عالی شهرسازی تغییراتی در دفترچه ضوابط را مطرح کرده که نهایی شدن این تغییرات به جلسات کارشناسی و تخصصی کمیسیون ماده 5 موکول شده است.

وی افزود: در حال حاضر این بررسی های کارشناسانه انجام شده و امیدواریم به زودی برای تصویب و رای گیری در کمیسیون ماده 5 مطرح شود.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: دو موضوع در این مدت به پیشنهاد شهرداری تهران مورد بازنگری قرار گرفته که یکی از آنها موضوع حذف مازاد طبقه در بافت های ناپایدار و دیگری نیز موضوع تغییر پهنه باغات در شهر تهران است.

نادر در ادامه در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر تهران نیز گفت: برای کنترل تخلفات در ساخت و ساز در مدت اخیر کارهای زیادی انجام دادیم به طوریکه تمامی تخلفات در ساخت و سازهای غیر مجاز به دو دسته کمی و کیفی تقسیم شده است.

وی تصریح کرد: تخلفات کیفی با جان مردم در ارتباط است مانند اینکه مالک ضوابط آتش نشانی را در زمان ساخت ملک خود رعایت نکند، یا اینکه پله فرار برای ساختمان های بلند مرتبه در نظر گرفته نشود و مهمتر از همه در زمان ساخت در ساختمان درز انقطاع که در زمان وقوع زلزله و تخریب ساختمان ها بسیار تاثیرگذار است، ایجاد نشود.

نادری با بیان اینکه در گذشته 12 کد به عنوان تخلفات کمی و کیفی در مناطق پایتخت در نظر گرفته می شد، گفت: در گذشته شهرداران مناطق رسیدگی به این کدها را به صورت کمی و کیفی با هم بررسی می کردند اما اکنون این کدهای تخلفاتی از سوی معاونت معماری و شهرسازی غربالگری و به دو دسته کمی و کیفی تقسیم شده است.

وی با تاکید بر برخورد قاطع شهرداری تهران با تخلفات کیفی در تهران گفت: طبق تاکید شهردار تهران با تمامی تخلفات کیفی از سوی شهرداری تهران برخورد می شود و رای نهایی برای این تخلفات داده نشدن پایان کار به ساختمان های متخلف و غیر مجاز است.

معاون شهرسازی تاکید کرد: هر گونه تبعات و عواقبی که اجرای این طرح برای شهرداری تهران داشته باشد، را به جان می خریم چرا که سلامت شهروندان مهمتر از هر گونه انتقاد بی اساس و غیر منطقی است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آخرین وضعیت تغییرات طرح تفضیلی پایتخت/ برخورد جدی با تخلفات کیفی ساختمان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X