ميراث فرهنگي و كانون پرورش فكري آذربايجان غربي موزه هاي سيار راه اندازي مي كنند

به گزارش خبرنگار ايرنا، در ديدار روز يكشنبه مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي با مديركل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان تفاهمنامه همكاري هاي مشترك جهت راه اندازي موزه هاي سيار در حوزه هاي فرهنگي، هنري و تاريخي براي قشر كودكان و نوجوانان به امضا رسيد.
جليل جباري مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي در اين ديدار گفت: آشنايي عمومي با فرهنگ ريشه دار و آداب و رسوم منطقه و استان براي همه اقشار جامعه از جمله كودكان و نوجوانان يك ضرورت است.
وي بيان كرد: از طرح راه اندازي موزه هاي سيار استقبال مي كنيم و مي توان اين همكاري را در زمينه هاي ديگر از جمله آشنايي با صنايع بومي و دستي استان در راستاي آشنايي دانش آموزان و كودكان و نوجوانان با زمينه هاي اشتغال گسترش داد.
جواد زاهدي مديركل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آذربايجان غربي نيز در اين ديدار گفت: همكاري در تهيه طرح محتوايي اين موزه ها نيازمند ياري كارشناسان ميراث فرهنگي بود كه همكاري مطلوبي با كانون داشتند.
وي بيان كرد: قشر كودك و نوجوان بهترين و بزرگترين ظرفيتي است كه مي توان فرهنگ بازديد از موزه ها و آثار تاريخي را در آن نهادينه كرد.
زاهدي اظهار كرد: به زودي موزه كودك و نوجوان نيز در مركز كانون استان راه اندازي مي شود تا كودكان و نوجوانان بيشتر با هويت تاريخي و بومي و فرهنگي استان آشنا شوند.
آذربايجان غربي داراي 11 موزه و سايت موزه است كه سالانه جمعيت كثيري از علاقمندان از اين موزه ها بازديد مي كنند.
موزه مردم شناسي اروميه، موزه سنگ اروميه، كاخ موزه باغچه جوق و موزه مردم شناسي مهاباد از جمله موزه هاي استان هستند.
كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آذربايجان غربي داراي بيش از 60 هزار نفر عضو از بين 580 هزار دانش آموز كودك و نوجوان است.
7125/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ميراث فرهنگي و كانون پرورش فكري آذربايجان غربي موزه هاي سيار راه اندازي مي كنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X