سخنگوی هیات رییسه مجلس: مسئولان با تدبیر با روس‌ها تجارت کنند

سخنگوی هیات رییسه مجلس: مسئولان با تدبیر با روس‌ها تجارت کنند

ایسنا/ سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت، تدبیر، هوش و زکاوت مسئولان ایران باید به خصلت بی‌وفا بودن روس‌ها توجه جدی داشته باشد؛ به نحوی که در قراردادهای مشترک اقتصادی با این کشور پیش‌بینی جرایم در صورت فسخ یکطرفه قراردادها، بشود.

بهروز نعمتی گفت، روس‌ها بازیکنان خوبی هستند اما منحصرا برای خودشان. تجربه تاریخی روابط سیاسی و اقتصادی ایران با روس‌ها نشان داده است که آنان قابل اعتماد نیستند و هرگاه دچار شرایط ناپایداری شوند دست همکاری به سوی ایران دراز می‌کنند.

وی هشدار داد: روس‌ها تا زمانی که منافع‌شان ایجاب کند با ایران خوبند، اما به محض کشیدن شدن دست محبت آمریکا و کشورهای غربی‌شان بر سرشان باز به تعهدات‌شان به جمهوری اسلامی ایران پشت خواهند کرد؛ بنابراین پیش‌بینی جرایم در صورت عمل نکردن به تعهدات از طرف روس‌ها باید مورد توجه مسئولان جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: روس‌ها طی چهار دهه گذشته از اعتماد سیاستمداران ایران به اشکال مختلف سوء استفاده کردند، اما اکنون که مورد غضب غرب و آمریکا قرار گرفته‌اند به صورت تاکتیکی دست یاری به سوی ایران دراز کرده‌اند. سیاستمداران و دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران باید با هوش و زکاوتی که دارند با دقت و وسواس بسیار، دست‌شان را در دست روس‌ها قرار دهند و به گونه‌ای با این کشور بازی کنند که بتوانند دست پیش را داشته باشند.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه روس‌ها هیچ وقت قابل اعتماد نبودند، گفت: تاریخ نشان داده است هرگاه به آنان اتکا کرده‌ایم سر بزنگاه‌ها پشت ما را خالی کرده‌اند؛ بنابراین سیاستمداران‌مان باید توجه داشته باشند توافقنامه‌ها با روسیه به گونه‌ای تنظیم نشود که این روس‌ها باشند دست پیش را بگیرند و ایران را از منافع ملی‌شان در قراردادهای مشترک محروم کنند.

وی با اشاره به استفاده احتمالی هواپیمای توپولوف در صنعت هوایی کشور، گفت: باید به این موضوع با وسواس زیادی توجه شود؛ چرا که تاکنون 300 نفر از هموطنان‌مان به دلیل سوار شدن بر توپولوف‌های روسی جان‌شان را از دست داده‌اند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سخنگوی هیات رییسه مجلس: مسئولان با تدبیر با روس‌ها تجارت کنند » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X