افزایش مبلغ وام اشتغال معلولان و زنان سرپرست خانوار

افزایش مبلغ وام اشتغال معلولان و زنان سرپرست خانوار

مهر/ رئیس سازمان بهزیستی از افزایش مبلغ وام اشتغال معلولان و زنان سرپرست خانوار خبر داد و گفت: در حال حاضر تمامی افرادی که پشت نوبت دریافت خدمات قرار داشتند تحت پوشش قرار کرفته اند.

دکتر همایون هاشمی با بیان این مطلب افزود: براساس برنامه ریزیهای انجام شده طی ماههای گذشته 300 هزار نفر که در نوبت دریافت خدمات سازمان بهزیستی قرار داشتند همگی تحت پوشش قرار گرفته اند و فعلا پشت نوبتی نداریم.

وی با اشاره به مشکلات نیازمندان در جامعه گفت: در حال حاضر شرایط اقتصادی جامعه به گونه ای است که مشکلات زیادی گریبانگیر افراد به خصوص نیازمندان است به همین دلیل هر روز دامنه فعالیت سازمانهای حمایتی مانند بهزیستی گسترده تر می شود و ما نیز به تبع آن در تمامی بخشها و حوزه ها به نیازمندان و همچنین مددجویان تحت پوشش خدماتی در حد اعتباراتمان ارائه می دهیم.

رئیس سازمان بهزیستی در مورد وام اشتغال به مددجویان نیز گفت: در سال جاری با توجه به افزایش اعتبارات سازمان بهزیستی وام اشتغال مددجویان بخصوص معلولان و زنان سرپرست خانوار افزایش پیدا کرده است بطوریکه هم اکنون 15 میلیون تومان وام پرداخت می شود.

هاشمی گفت: معلولانی که قصد دارند در شغلی که توانایی انجام آن را داشته و در آن مهارت و تجربه کافی کسب کرده اند فعالیت کنند و برای راه اندازی شغل مورد نظر از سازمان وام دریافت کنند.

به گفته وی،زنان سرپرست خانوار نیز در قالب گروههای همیار می توانند نسبت به تشکیل تعاونیهای محلی اقدام کنند و به منظور کمک به آنان وام اختصاص خواهیم داد که البته تا کنون 19 هزار گروه همیار در سازمان بهزیستی توسط زنان سرپرست خانوار در مشاغل خرد و کلان تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: در سال جاری برنامه ها و طرحهای زیادی در جهت ایجاد اشتغال ، توانمند سازی، احداث مسکن ، حرفه آموزی، توانمدی در منزل و ... اجرایی شده و تا پایان سال نیز کامل تر خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش مبلغ وام اشتغال معلولان و زنان سرپرست خانوار» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X