وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: زنان بیشترین کاربران وایبر هستند

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: زنان بیشترین کاربران وایبر هستند

ایسنا/ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه الزهرا(س) و بیستمین سال تاسیس انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه، گفت: احساس می‌کنم عده‌ای می‌کوشند واقعیت زن را در جامعه کتمان کنند؛ اما فقدان مطالعات در مورد زن نمی‌تواند این واقعیت جامعه در حال تحول ایران را انکار کند.

علی ربیعی افزود: امام راحل تلاش کردند زن را به طور جدی وارد اجتماع کنند و پررنگ‌ترین حضور زنان در جامعه ایران را می‌توانیم در انقلاب اسلامی مشاهده کنیم.
وی افزود: هم اکنون زن به صورت گسترده‌ای وارد نهادهای اجتماعی شده است و این امر مطالعات در مورد زنان را اجتناب‌ناپذیر می‌کند.
وزیر رفاه با تاکید بر اینکه در این سال‌ها به موضوع زن بی‌اعتنایی شده است، گفت: باید پیرامون این موضوع بیشتر تلاش کنیم.
ربیعی با بیان اینکه زنان بیشترین کاربران شبکه‌های اجتماعی مانند وایبر هستند، افزود: باید در مورد تاثیر تحولات جهانی بر روی تحولات ایران به صورت جدی صحبت شود. سرعت جهانی در حوزه زن بسیار سریع است.
وی با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم جامعه را توسعه دهیم حتما باید مسائل مربوط به زنان را به طور کامل مطالعه کنیم، اظهارکرد: در حال حاضردر ساختار اجتماعی دچار مشکل هستیم و نوعی سرگردانی فرهنگی در این زمینه وجود دارد. به همین دلیل مطالعات پیرامون خانواده و زن را باید به شکل عمیق ادامه دهیم.

عدم آمادگی ساختار اجتماعی، برای حمایت از زنان سرپرست خانوار
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تمایل زنان مجرد به کار ما را به مطالعه بیشتر در این حوزه سوق می‌دهد، گفت: متاسفانه امروز تعداد زنان بی‌سرپرست روند روبه‌رشدی دارد. تعداد زنان بی‌سرپرست در سال 75، 8.4 درصد، در سال 90، 9.4 درصد و در سال 93 به 12 درصد رسیده است و ما با عدم آمادگی در ساختار اجتماعی برای حمایت از این قشر روبه‌رو هستیم.

آسیب‌های اجتماعی زنان بیشتر شده است
ربیعی با اشاره به پدیده جدیدی تحت عنوان آسیب‌های اجتماعی زنان تصریح کرد: من قصد ندارم از فرضیه زنانه شدن آسیب اجتماعی دفاع کنم، اما آسیب‌های اجتماعی زنان نسبت به گذشته بیشتر شده است.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: تعداد زنان معتاد در سال 86، 5.2 درصد بوده که در سال 91 به 9 درصد رسیده است. همچنین تعداد متوفیان ناشی از اعتیاد و اصابت سلاح سرد در میان زنان افزایش پیدا کرده است.
ربیعی ادامه داد: موضوع دیگر، سیاستگذاری حساس نسبت به جنسیت است. ما برای حمایت از زنان نیاز به سیاستگذاری مطلوب داریم و امیدواریم قادر باشیم در این زمینه فعالیت‌های خوبی انجام دهیم.
وی با بیان اینکه در ایران دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیلان خود را به صورت سیستماتیک دنبال نمی‌کنند، افزود: توصیه می‌کنم دانشگاه‌ها، از دانشجویان فارغ التحصیل خود بی خبر نباشند تا کشور قادر باشد از این سرمایه‌ها استفاده کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه باید مسئولیت اجتماعی را به جامعه برگردانیم، گفت: نیاز جامعه امروز ایران برای موفقیت براساس دو تدبیر است که این دو تدبیر شامل تدبیر منزل تا تدبیر اجتماعی می‌شود. خانواده بنیادی ترین نهاد اجتماعی است که دچار تحول شده و باید جنبش‌های عظیم اجتماعی پدید بیاید تا نهاد خانواده حفظ شود. منظور من بسته شدن اجتماع نیست. بلکه باید با فرهنگ غنی خود پیش برویم.
ربیعی با اشاره به اینکه آستانه تحمل در قبال زندگی مشترک در ایران پایین آمده است، اظهار کرد: نیاز به تدبیر بیشتر در مورد نهاد خانواده داریم و باید جامعه را آماده حضور زن کنیم.
**شما کاربران گرامی می توانید مطالب جذاب و خواندنی ما را در شبکه های اجتماعی فیس بوک، گوگل پلاس و توییتر در صفحه «باشگاه آخرین خبری ها» به آدرس های زیر دنبال کنید**
و در اینستاگرام هم ما را با عنوان akhareenkhabar جستجو کنید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان « وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: زنان بیشترین کاربران وایبر هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X