جزییات نخستین نمایشگاه امنیت سایبری ایران اعلام شد

جزییات نخستین نمایشگاه امنیت سایبری ایران اعلام شد

ایسنا/ نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای درباره برگزاری نخستین نمایشگاه امنیت سایبری ایران گفت: این نمایشگاه با هدف ایجاد ارتباط میان شرکت‌های خصوصی و مشتریان بالقوه و بالفعل حوزه امنیت ارتباطات برگزار می‌شود.

آزاده داننده در یک نشست خبری با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های کشور در حوزه امنیت اینترنت اظهار کرد: این نمایشگاه فرصتی است تا توانمندی‌های شرکت‌های خصوصی در معرض دید مخاطبان خاص قرار گیرد و فضای تعامل مناسب با مشتریان ایجاد شود.

وی با اشاره به این‌که نمایشگاه امنیت سایبری قرار بود در سه حوزه به صورت جداگانه و یا با هم برگزار شود،‌ گفت: با توجه به این که کمیسیون افتا پیش از سایر بخش‌ها برای برگزاری این نمایشگاه اعلام آمادگی کرد، نخستین نمایشگاه از سوی کمیسیون افتا برگزار خواهد شد.

نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با بیان این‌که نمایشگاه تخصصی امنیت فضای مجازی ظرفیت‌های شرکت‌های خصوصی فعال در این حوزه را به مشتریان نشان می‌دهد افزود: مشتریان این شرکت‌ها می‌توانند در فضای نمایشگاه با شرکت‌ها تعامل داشته و با محصولات آن‌ها در زمینه تامین امنیت سایبری آشنا شوند.

در ادامه این نشست آریا - رییس کمیسیون افتای سازمان نصر تهران - با اشاره به این‌که نخستین نمایشگاه امنیت فضای مجازی در سه محور امنیت محصولات داخلی و خارجی، خدمات و سرویس‌های امنیت و آگاهی رسانی و آموزش در زمینه امنیت فضای مجازی برگزار می‌شود، گفت: این نمایشگاه در نخستین گام با هدف ایجاد فضای بهینه برای کسب و کار و تعامل شرکت‌های خصوصی فضای امنیت برگزار می شود.

وی با اشاره به دغدغه‌های کشور در زمینه تامین امنیت فضای مجازی اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه تخصصی امنیت سایبری ایران می‌تواند نقطه عطفی در فعالیت‌های سازمان نظام صنفی رایانه‌ای باشد زیرا این نمایشگاه فرصتی است برای دیدار از شرکت‌های خصوصی و در نهایت به نفع سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خواهد بود.

آریا با اشاره به ارتباط برگزاری نمایشگاه امنیت سایبری با سند برنامه پنجم توسعه و برنامه‌های افتا خاطرنشان کرد: براساس نیاز کشور به تامین امنیت فضای اینترنتی و اجرای پروژه‌ها در این زمینه بخش خصوصی بازوی مهمی برای دولت به حساب می‌آید که دولت می‌تواند در راستای اهداف امنیت ملی کشور از توانمندی این شرکت‌ها استفاده کند.

رییس کمیسیون افتای سازمان نصر تهران خاطرنشان کرد: نمایشگاه امنیت سایبری ایران فضایی است تا بخش خصوصی بتواند توانمندی‌های خود را به نمایش گذاشته و با مخاطبان و نیازمندی‌های آن‌ها آشنا شود.

وی با اشاره به این‌که یکی از اهداف دیگر برگزاری نمایشگاه سایبری ایران ارتقای آگاهی امنیت کشور در بین مردم است، تصریح کرد: به همین دلیل در حاشیه این نمایشگاه، کارگاه‌های جانبی برای آشنایی افراد با امنیت فضای سایبری برگزار می‌شود.

آریا همچنین با بیان این‌که بیش از 30 شرکت بزرگ داخلی فعال در عرصه امنیت فضای مجازی در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد، افزود: این نمایشگاه علاوه بر مخاطبان دولتی، مخاطبان عمومی را نیز به خود جذب خواهد کرد زیرا امنیت اطلاعات به تک تک افراد جامعه مربوط می‌شود.

رییس کمیسیون افتای سازمان نصر تهران همچنین با اشاره به حمایت‌های بخش‌های دولتی از برگزاری نمایشگاه تخصصی فضای مجازی اظهار کرد:‌ در این زمینه حامیان دولتی نیز به برگزاری نمایشگاه کمک کردند. از جمله پلیس فتا، مرکز ملی فضای مجازی، سازمان پدافندهای غیرعامل و بسیاری از شرکت‌های دیگر در این زمینه فعالیت می کنند.

وی با اشاره به این‌که بومی شدن اینترنت و جلب اعتماد مردم به محصولات اینترنتی داخلی با فرآیندی یک شبه امکان پذیر نیست گفت: در این راستا نمایشگاه در نظر دارد محصولات شرکت‌های بومی را معرفی کند و این اعتمادسازی را گام به گام بین مردم و محصولات امنیت داخلی به وجود آورد.

آریا با اشاره به این‌که کمیسیون افتا در سال‌های گذشته تعرفه خدمات امنیت اطلاعات را منتشر کرد، اظهار کرد: نمایشگاه امنیت سایبری فرصتی است که خدمات و سرویس‌های مختلف افتایی به مردم معرفی شود. در این نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان نیز حضور خواهند داشت.

در ادامه این نشست محسنی‌نیا - نایب رییس کمیسیون افتا - با اشاره به این‌که امنیت فضای مجازی مساله‌ای است که باید در جامعه فرهنگ سازی شود گفت:‌ در حال حاضر در کشور در این زمینه کمبودهایی وجود دارد؛ به همین منظور در کنار نمایشگاه کارگاه‌های آموزشی برای آشنایی با چالش‌های امنیت فضای مجازی برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این کارگاه‌ها مباحثی چون مدیریت امنیت اطلاعات، مقابله با تهدیدهای امنیت فضای سایبری، مدیریت زمان و استرس‌های شغلی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

قارسی - مسوول کارگروه برگزاری نمایشگاه - نیز با اشاره به این که دستور کار برگزاری نمایشگاه تخصصی امنیت سایبری از یک سال گذشته در کمیسیون افتا مطرح شده بود گفت: برگزاری این نمایشگاه کارشناسی شده است و با هدف اولیه ایجاد فضای تعامل بین شرکت‌های خصوصی و فضای دولتی در زمینه امنیت اینترنت برگزار می‌شود.

وی ایجاد فضای کسب و کار در زمینه امنیت فضای سایبری را از دیگر اهداف نمایشگاه دانست و افزود: دلیل برگزار شدن این نمایشگاه در فرصت حاضر این است که باتوجه به حمایت‌هایی که اکنون در این حوزه انجام می‌شود، این زمان بهترین موقع برگزاری نمایشگاه امنیت فضای سایبری بود.

اولین نمایشگاه امنیت سایبری ایران در تاریخ پنجم تا هشتم مهرماه از ساعت 9 تا 18 در محل مرکز آفرینش‌های هنری واقع در خیابان حجاب برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به این نمایشگاه می‌توانند به سایت www.icfec.ir مراجعه کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزییات نخستین نمایشگاه امنیت سایبری ایران اعلام شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X