کمیته جدید فرانسوی برای معرفی نماینده به اسکار 2015

کمیته جدید فرانسوی برای معرفی نماینده به اسکار 2015

بانی فیلم/ کشور فرانسه هنوز ازبین بیش از دویست فیلمی که ساخته، هیچ یک را برای معرفی به آکادمی اسکار سال آینده، انتخاب نکرده، اگر چه مدت زمان زیادی ( تا آخر سپتامبر ) برای این کار نمانده است.
اخیرا از سوی وزارت فرهنگ فرانسه افراد جدیدی به عنوان اعضای شورای کمیته انتخاب فیلم پیشنهاد شده اند تا منا سب ترین فیلم بنمایش در امده امسال سینمای این کشور را انتخاب کنند.
این افراد عبارتند از سرژتوبیانا (مدیرسینماتک فرانسه و سردبیر سابق کایه دو سینما)، تییری فرمو (دبیرکل جسنواره کن)، آلن ترزیان (رئیس آکادمی سزار)، رژیس وارنیه (کارگردان که قبلا با فیلم آندوچین موفق به کسب اسکار در سال 1993 شده بود)، خانم آنیس جاووی - بازیگر و کارگردان و خانم میا هانسن لاو - کارگردان جوان فرانسوی.
فیلمی که این افراد انتخاب می کنند، قرار است شانس انتخاب شدن برای شرکت در هشتاد و هفتمین دوره جایزه های اسکار را داشته باشد - تا کنون تعاد قابل توجهی از کشور ها نماینده خود را برای معرفی به آکادمی اسکار انتخاب کرده اند.
کمیته فرانسوی قرار است اولین جلسه خود را در 15 سپتامبر در مرکز ملی سینما در پاریس برگزار کنند و سپس در روز بیست و دوم همین ماه نتیجه را به آگاهی رسانه ها برساند. فیلمهایی که قرار است بررسی شوند، بایستی از اول اکتبر سال گذشته تا پایان ماه سپتامبر امسال به نمایش عمومی در فرانسه در آمده باشند.
سال گذشته 76 کشور به آکادمی اسکار فیلم پیشنهاد داده بودند، که در ابتدا 9 فیلم انتخاب اولیه شد و در نهایت 5 فیلم به فینال رسید.

سال گذشته کمیته انتخاب ایران ، "گذشته" اثر اصغر فرهادی - که البته محصول کشور فرانسه به حساب می آمد را معرفی کرد اما در شب مراسم اسکار، فیلم ایتالیئی "زیبائی شکوهمند" موفق به دریافت اسکار شد.

ایران یک بار با فیلم "بچه های آسمان" ساخته مجید مجیدی، کاندیدای اسکار بهترین فیلم خارجی شده بود و با فیلم بسیار خوب "جدائی نادر از سیمین" اثر اصغر فرهادی موفق به دریافت این جایزه شد. همین فیلم موفقیت های بسیاری کسب کرده بود و در فرانسه یک میلیون تماشاگر هم به دیدن آن رفته بودند. با چنین موقعیتی، فرهادی به پدیده جدید سینمای ایران در صحنه بین المللی تبدیل شد که امیدواریم این موفقیت ها ادمه داشته باشد.
برای سینمای ایران، به نظر من از بین فیلمهایی که تاکنون دیده ام - و به شرط اینکه تا آخر سپتامبر در ایران به نمایش در آید، "عصبانی نیستم" اثر خوب رضا درمیشیان می تواند گزینه جالب توجهی باشد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمیته جدید فرانسوی برای معرفی نماینده به اسکار 2015» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X