دموکراتها از برگ توافق با ایران استفاده می کنند/آمریکا ناگزیز به دادن امتیاز است

دموکراتها از برگ توافق با ایران استفاده می کنند/آمریکا ناگزیز به دادن امتیاز است

آریا/ متن پیش رو در آریا منتشر شده که انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

دموکراتها علاقمند هستند که از برگ توافق با ایران استفاده کنند و تمایل آنها برای برداشتن موانع در حال افزایش است.
جعفرقنادباشی، کارشناس مسائل بین الملل، درباره چشم انداز مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 در نیویورک گفت:با گذشت زمان شاهد هستیم که فشارها بر آمریکا به دلیل آنکه اقتصاد جهانی را از اقتصاد ایران محدود کرده است بیشتر می شود. اروپا از آمریکا خواستار آن است که در قبال تحریم ایران و محروم شدن از اقتصاد ایران راههایی را باز کند زیرا نمی توانند با مشکلات اقتصادی مقابله کنند. در این شرایط به نظر می رسد آمریکا برای کاهش فشارهای جهانی و استفاده های خود از اقتصاد ایران علاقمند است که موانع را از مسیر دستیابی به توافق بردارد.
وی در ادامه به نزدیک شدن به انتخابات میان دوره ای کنگره اشاره کرد و گفت:دموکراتها علاقمند هستند که از برگ توافق با ایران استفاده کنند و تمایل آنها برای از میان برداشتن موانع بیشتر می شود. محافل صهیونیستی در آمریکا همچنان بر دولت این کشور فشار وارد می کنند و اجازه نمی دهند دولت اوباما موانع را از مسیر توافق با ایران بردارد. آمریکا در تحولات سیاسی حاکم بر منطقه با چالشهای متعددی مواجه است. بکارگیری اهرم نظامی علیه داعش نشان دهنده مشکلات آمریکا و شکست سیاست خارجی این کشور در خاورمیانه است.
این کارشناس در ادامه افزود:اگرچه آمریکا در قالب تهاجم وارد عرصه حمله به داعش شده است اما اگر این تهاجم تجزیه و تحلیل شود پوششی برای پنهان کردن مواضع انفعالی و شکست سیاستهای خاورمیانه ای آمریکا است. با توجه به شرایطی که آمریکا در آن قرار دارد ناگزیر است که به ایران امتیاز دهد کشوری که هیچگاه از خطوط قرمز عبور نکرده روابط با آژانس را رعایت نموده است و اخیرا در تازه ترین گزارش آژانس که منتشر شد آژانس بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران صحه گذاشت و این عامل دیگری است که آمریکا از بهانه تراشی دست بردارد زیرا آژانس این بار برخلاف گذشته که دوپهلو برخورد می کرد، سلامت برنامه هسته ای ایران را تایید کرد.
قنادباشی با بیان اینکه آمریکا باید به مسیر قانونی بازگردد و از فرصتی که ایجاد شده استفاده کند، خاطر نشان کرد: اگر آمریکا شکستهای دیگری را در منطقه متحمل شود این فرصت از دست خواهد رفت شکستهایی که در مسیر یک حضور نظامی تازه در منطقه ممکن است متوجه دولت اوباما باشد و افتضاحاتی که در مسیر تبانی با داعش پدید می آید زیرا سرکوب عملیات تروریستی در منطقه اقدامی نیست که تنها از طریق بمباران هوایی صورت گیرد. این بدان معناست که به همکاری کشورهای کلیدی منطقه نیازمند است.
وی در پایان اظهار داشت:آمریکا مترصد فرار از فشارهایی است که صهیونیستها برای دادن امتیاز به ایران وارد می کنند. به مجرد دست برداشتن ازمانع تراشی ها زمینه برای رشد اقتصادی آمریکا و اروپا فراهم می شود ، فشار کشورهای اروپایی کاهش پیدا می کند ، دموکراتها برگ برنده مناسبی در انتخابات بدست می آورند، نگرانی های آمریکا نسبت به منافع خود در خاورمیانه کم می شود و از همه مهمتر وجهه آمریکا در سطح بین الملل ترمیم می شود. آمریکا متهم است که بر سر مقررات صلح آمیز بین المللی مانع ایجاد می کند. در حال حاضر اگر آمریکا دست از مانع تراشی بردارد چهره آنها در جهان بهبود پیدا می کند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دموکراتها از برگ توافق با ایران استفاده می کنند/آمریکا ناگزیز به دادن امتیاز است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X