جمعیت آهو در منطقه حفاظت شده بیدوئیه رو به افزایش است

جمعیت آهو در منطقه حفاظت شده بیدوئیه رو به افزایش است

مهر/ سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بردسیر با اشاره به خطر انقراض نسل آهو گفت: فعالیتهای صورت گرفته در این منطقه نتیجه بخش بوده و جمعیت آهو رو به افزایش است.
علی سرخوش عصر دیروز در بازدید از منطقه حفاظت شده بیدوئیه اظهارداشت: این منطقه از بکر ترین مناطق طبیعی استان کرمان و حتی کشور محسوب می شود و تدابیر خاص مناطق حفاظت شده به خوبی در این بیدوئیه رعایت می شود.

وی افزود: مهمترین خصوصیت این منطقه وجود سایت نگهداری آهو در منطقه است به گونه ای که یکی از بزرگترین جمعیتهای این حیوان زیبا در بردسیر زندگی می کنند.
سرخوش گفت: تنها در این بازدید حدود 70 راس آهو در بیدوئیه مشاهده شدند و جمعیت این حیوان رو به افزایش است.
وی ادامه داد: منطقه حفاظت شده 168 هزار و 33 هکتار وسعت دارد و زیست گاه بسیاری از گونه های در معرض خطر جانوری و گیاهی است.
وی خشکسالی را مهمترین چالش در زمینه فعالیت در محیط زیست این منطقه دانست و گفت: با این وجود فعالیتهای ثمر بخشی در راستای احیا چشمه های منطقه صورت گرفته است و حیات در این منطقه حفاظت شده جاری است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جمعیت آهو در منطقه حفاظت شده بیدوئیه رو به افزایش است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات