فارن پالیسی: کنگره کنونی آمریکا بدترین کنگره در تاریخ سیاسی آمریکاست

فارن پالیسی: کنگره کنونی آمریکا بدترین کنگره در تاریخ سیاسی آمریکاست

فارس/ نشریه فارن پالیسی در گزارشی ضمن انتقاد شدید از عملکرد کنگره فعلی آمریکا، عملکرد آن را در زمینه سیاست خارجی ناامیدکننده تفسیر کرده است.

در ادامه انتقادات وارد بر سیاست‌خارجی آمریکا، نشریه فارن پالیسی به تازگی در گزارشی به نقد جدی نقش کنگره آمریکا در عرصه سیاست‌خارجی این کشور پرداخته است.
فارن پالیسی در گزارش خود کنگره فعلی آمریکا را به لحاظ تصویب قوانین مورد نیاز ضعیف ارزیابی کرده و از این نظر آن را با کنگره آمریکا در فاصله سال‌های 1945تا 1947 مقایسه کرده است. این کنگره در تاریخ سیاسی آمریکا به ناکارآمدی و رکود گسترده مشهور است. با این حال فارن پالیسی کنگره معاصر را در عرصه سیاست‌خارجی از کنگره 1945نیز بدتر ارزیابی کرده و اقدامات آن را نه تنها خنثی بلکه مضر معرفی کرده است.
در عرصه سیاست خارجی تقابل دو خرب در کنگره به شدت چشم‌گیر است به طوری‌که حمایت اعضاء جمهوری‌خواه کنگره از هر لایحه‌ای که دولت در این زمینه ارائه می‌دهد غیرممکن به نظر می‌رسد.
در شرایطی که بحران‌های گسترده عرصه جهانی را فرا گرفته و عملکرد اوباما نیز از سوی هر دو حزب مورد انتقاد است، کنگره از انجام هرگونه اقدامی که بتواند بازوی دیپلماتیک کشور را تقویت کند، ناتوان است. به طور مثال تایید سفرا و مقامات ارشد وزارت خارجه و آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا یکی از وظایف کنگره است که در صورت تسریع و تسهیل روند آن، کنگره می‌تواند در عرصه دیپلماتیک به کمک دولت بپردازد، اما متاسفانه کنگره از آن اجتناب می‌کند.
بنا بر گزارش فارن پالیسی هم‌اکنون 46 سفیر آمریکا در صف انتظار تصویب کنگره به سر می‌برند. این اقدام کنگره با واکنش جان کری نیز مواجه شده است. هم اکنون آمریکا در برخی از کشورهای درگیر بحران و یا نزدیک به مراکز بحران همچجون آرژانتین، ترکیه، لهستان و مولداوی سفیر ندارد.
داستان عدم تصویب سفیران پیشنهادی دولت در کنگره نیز به اختلافات جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در سنا بازمی‌گردد.
یکی دیگر از مهم‌ترین حوزه‌های مسئولیتی کنگره که با اغفال مواجه شده مسئله بودجه سالانه کشور است. بودجه می‌تواند سیاست‌داخلی و خارجی آمریکا را مستقیما متاثر کند. پس از ارائه بودجه در سال گذشته، مجلس نمایندگان در گام اول پیشنهاد داد که هزینه‌های دولتی در همه ابعاد به جز هزینه‌های مربوط به وزارت دفاع کاهش پیدا کند. پاسخ سنا به تغییرات مورد نظر مجلس نمایندگان قابل پیش‌بینی بود. سنا با این اصلاحات به طور جدی مخالف بود و نتیجه نهایی آن تعطیلی دولت شد که پس از 17 سال در تاریخ سیاسی آمریکا به وقوع پیوست.
فارن پالسی رد اصلاحات پیشنهاد شده در ارتباط با صندوق بین‌المللی پول را نیز یکی دیگر از مهم‌ترین اشتباهات کنگره خوانده که نه تنها به روسیه، چین، هند و برزیل این فرصت را داد که بانک بریکس را تاسیس کنند، بلکه موقعیت دلار را در سیستم مالی بین‌الملل زیر سوال برد.
عملکرد کنگره در زمینه اصلاحات مربوط به مهاجرت، مخالفت آن با تخصیص 500 میلیون دلار برای تجهیز مخالفان بشار اسد در سوریه پیش از این و عدم موفقیت آن در زمینه قوانین مربوط به تجارت از دیگر مواردیست که فارن پالسی در نقد کنگره بدان استناد کرده است.
این نشریه آمریکایی در نهایت با استناد به آمار ارائه شده توسط موسسه گالوپ متذکر می‌گردد که تنها 13درصد از مردم آمریکا عملکرد کنگره را مورد تایید قرار می‌دهند. نظرسنجی انجام شده توسط خبرگزاری سی.ان.ان نیز نشان‌ می‌دهد که 65درصد از شهروندان آمریکایی کنگره حاضر را بدترین کنگره در دوران زندگی خود معرفی کرده‌اند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فارن پالیسی: کنگره کنونی آمریکا بدترین کنگره در تاریخ سیاسی آمریکاست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X