مشاور وزیر آموزش و پرورش: دریافت شهریه منوط به تصویب شورای آموزش و پرورش است

مشاور وزیر آموزش و پرورش: دریافت شهریه منوط به تصویب شورای آموزش و پرورش است

ایسنا/ مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: کیفیت بخشی و ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس از جمله اهداف وزارت آموزش و پرورش است.
مهناز احمدی دستجردی در مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی در مدرسه نمونه دولتی دخترانه ابرار سنندج، اظهار کرد: در ایران اسلامی دو بهار جشن گرفته می‌شود که یکی نوروز باستانی و دیگری بهار تعلیم و تربیت که روز اول مهر است.
وی افزود: نوروز دوم که آغاز بهار تعلیم و تربیت است بسیار پراهمیت است، زیرا آینده دانش آموزان و آینده سازان کشور در آن شکل می گیرد.
مشاور وزیر آموزش و پرورش خطاب به دانش آموزان عنوان کرد: فرصت ها مانند ابر در حال گذر هستند به همین دلیل باید از فرصت به دست آمده در سال تحصیلی جدید، نهایت استفاده را ببرید.
وی در ادامه به مزیت مدارس شبانه روزی اشاره و اعلام کرد‌: به دلیل اینکه دانش آموزان این مدارس زمان بیشتری را در فضای مدرسه هستند، زمینه مهارت آموزی و مطالعه دروس برایشان بیشتر است.
احمدی دستجردی تصریح کرد: یکی از طرح های خوب گذشته، طرح کارگاه های خوداتکایی و مهارت آموزی در مدارس شبانه روزی بود که از مدیران آموزش و پرورش می خواهیم این طرح را دوباره در مدارس شبانه روزی اجرایی کنند.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به نهادینه کردن ارزش های اخلاقی و فرهنگ و اخلاق دینی در مدارس تاکید کرد و افزود: آموزشی که منجر به تذهیب و تزکیه نفس نشود، باید رها شود.
مشاور وزیر آموزش و پرورش با عنوان اینکه دانش آموزان تربیت اجتماعی را در مدرسه یاد می گیرند، ذکر کرد: مسیر توسعه و پیشرفت از طریق آموزش و پرورش هموار می شود.
احمدی دستجردی کیفیت بخشی و ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس را از جمله اهداف وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و ادامه داد: رویکرد علمی مبتنی بر تجارب گذشته از جمله رویکردهای آموزش و پرورش است.
وی بیان کرد‌: در حال حاضر 99 درصد بودجه آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق کارکنان و پرسنل آن می شود، در صورتی که اگر اینطور نباشد شاهد ارتقای کیفیت برنامه های آموزش و پرورش خواهیم بود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد:‌ در کشور حدود 40 هزار نیروی مازاد وجود دارد درحالی که در بعضی از مناطق محروم با کمبود نیرو مواجه هستیم، که آموزش و پرورش درصدد است با جابجایی این نیروها و نگه داشتن نیروهای بازنشسته این مشکل را رفع کند.
وی در پایان با اشاره به اینکه هرگونه اخذ شهریه و کمک هزینه از دانش آموزان مدارس دولتی غیرقانونی است، یادآور شد: گرفتن هرگونه شهریه و کمک هزینه تحصیلی منوط به تصویب شورای آموزش و پرورش استان ها است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشاور وزیر آموزش و پرورش: دریافت شهریه منوط به تصویب شورای آموزش و پرورش است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X