معاون حقوقی رئیس جمهور: باید همه کشورها در شکل گیری حقوق بین‌الملل شرکت داشته باشند

معاون حقوقی رئیس جمهور: باید همه کشورها در شکل گیری حقوق بین‌الملل شرکت داشته باشند

ایسنا / معاون حقوقی رئیس جمهور تصریح کرد که همه کشورها باید در فرآیند شکل گیری حقوق بین‌الملل شرکت داشته باشند.

الهام امین زاده در سخنانی در پنجاه‌ و سومین اجلاس سالانه سازمان حقوقی مشورتی آسیایی-آفریقایی (آلکو) گفت: آلکو می‌تواند به اصول و اهداف سازمان ملل از جمله در زمینه صلح و امنیت کمک کند و مهمترین ابزارش برای این مسائل حقوق بین‌الملل است نه استفاده از نیروی نظامی،‌ ظرفیت‌های مالی یا نفوذ سیاسی.

وی گفت: آلکو نشان داده است که تنها از طریق قانون می‌توان به همزیستی مسالمت‌آمیز در آفریقا و آسیا دست یافت.

معاون حقوقی رئیس جمهور تأکید کرد: نباید اختیار تعداد معدودی کشورها در زمینه حقوق بین‌الملل یا استفاده از رویه‌های حقوقی این قدرت‌ها زمینه‌ای را فراهم کند که دیگر کشورها نتوانند در بحث حقوق بین‌الملل شرکت کنند، بلکه همه کشورها باید در فرآیند شکل گیری حقوق بین‌الملل شرکت داشته باشند.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان این‌که اجلاس آلکو باید به طرح موضوعات اساسی بپردازد از جمله این‌که آیا حقوق بین‌الملل به موجود می‌تواند به غلبه ما بر چالش‌های فلسطین کمک کند؟ گفت: خشونت و افراط‌گرایی یکی از مهمترین چالش‌های ما است و بسیاری از کشورها در آسیا و آفریقا تحت تأثیر این مسأله قرار دارند.

وی ادامه داد: امروز با وحشی‌گری‌ها، کشتار، بی‌خانمان شدن و آوارگی مردم در این کشورها روبرو هستیم. ما همواره اعلام کرده‌ایم آن‌چه در سوریه اتفاق افتاد می‌تواند به کشورهای دیگر منتقل شود. ما هشدار دادیم که تروریسم اخلاق و قانون نمی‌شناسد و حد و مرزی برای خودش ندارد.

وی تصریح کرد: کمتر از یک سال پیش رئیس جمهور ایران پیشنهاد جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری را در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح کرد و امروز مشخص شده است که افراط ‌گرایی تهدیدی برای کل بشریت است. این هشدار به خاطر احساس مسئولیت ایران نسبت به صلح و امنیت بین‌الملل بود. این پیام از سوی ایران بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است و باید در عمل نیز به آن پرداخته شود. امروز خشونت و تروریسم با هم همراه شده است و نمی‌توان آنها را از یکدیدگر جدا کرد.

امین زاده گفت: آلکو باید برای مبارزه با تروریسم و خشونت ابزارها و راهکارهایی را اختصاص دهد، این اجلاس فرصتی است برای بررسی مجدد برخی موضوعات قدیمی و برخی تحولات جدید مثل موضوع فلسطین. امروز با معضل آوارگان فلسطینی روبرو هستیم که نگرانی جامعه جهانی را برانگیخته است و آلکو از نزدیک این مسأله را رصد می‌کند.

وی ادامه داد: تجاوز مستمر به غزه همراه با محاصره شرایط آوارگان فلسطینی را بدتر کرده است و تروریسم و افراط‌گرایی که در رأس آن رژیم صهیونیستی است حتی به مدرسه سازمان ملل هم رحم نکرد.

وی با اشاره به گزارش سازمان ملل متحد درباره حادثه 11 سپتامبر گفت: امروز دیگر تردیدی نیست که رژیم صهیونیستی از حادثه 11 سپتامبر حمایت کرده است و نشان می‌دهد این رژیم دچار جنایت جنگی شده است.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اجلاس آلکو فرصت خوبی است تا در رابطه با موضوعات و نگرانی‌های مشترک با هدف رسیدن به راه‌حل‌های خلاقانه در چارچوب حل چالش‌های جدید اقدام کنیم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون حقوقی رئیس جمهور: باید همه کشورها در شکل گیری حقوق بین‌الملل شرکت داشته باشند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X